YKS sınav başvuru işlemleri başlıyor. YKS sınavına girecek olan adaylar başvuruları ne zaman yapacak, YKS başvuru tarihleri hangi günlere denk geliyor, üniversite sınavına girecek olan adayların başvuruları kaç gün sürecek, sınav ne zaman yapılacak? İşte detaylar:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı için başvurular yarın başlayacakhadi

ÖSYM'den başvurularla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, 8 Haziran'da Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak.

Sınav için yarın (1 Şubat 2024) başlayacak başvurular, 26 Şubat tarihine kadar devam edecek.

ÖMK ile Hangi Branştaki Öğretmenlere Ağır Ceza İçeren Yeni Düzenlemeler Geliyor ÖMK ile Hangi Branştaki Öğretmenlere Ağır Ceza İçeren Yeni Düzenlemeler Geliyor

Adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden yapabilecek.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi edinmek isteyen adaylar, 2024-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzuna ÖSYM'nin internet sitesinden erişebilecek.