Yeni öğretmen atama tercih edilebilecek iller ve okullar listesi yayınlandı

Yeni öğretmen atama tercih edilebilecek okullar listesi yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen alımı için başvuruları açtı. Öğretmenlerin atanmak istedikleri illerde bulunan münhal kadrolar açıklandı. Bakanlık 20.000 öğretmen ataması için tercih edilebilecek boş okulların listesini yayınladı. Atama isteyebileceğiniz okulları il il aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Yeni öğretmen atama tercih edilebilecek iller ve okullar listesi yayınlandı
29 Ocak 2019 - 22:16
Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin yeni öğretmen alıyor. Öğretmenler sözleşmeli olarak alınacak. Bakanlık öğretmenleri mülakattan geçirdikten sonra dün itibariyle atama başvurularını öğretmenlerin tercihine açtı.
Atanmak isteyen öğretmenler 20 bin öğretmen kadrosu için atama başvurusu yapacak. Öğretmenler atama tercihlerini bakanlığın listelediği illerdeki açık olan okullara yapabilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için müracaatta bulunacak öğretmenlerin merakla beklediği tercih edilebilecek iller listesini de açıklayınca öğretmenler artık hangi ilde ne kadar öğretmen ihtiyacı var görebilecek ve istediği il ve istediği okula tercih yapabilecek.
Atamalar puan üstünlüğüne göre yapılacak. Bu aşamada tercihler de çok önemli olacak. Doğru tercih atama oranını yükseltecek.

20 Bin öğretmen atama tercih edilebilecek iller ve okullar listesi için TIKLAYINIZ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum