Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından, bir süre önce imzalanan protokol çerçevesinde Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi yerleşkesi içerisinde güzel sanatlar müzik ilkokulu ve güzel Sanatlar müzik ortaokulu kurulacak. Yeni kurulacak müzik ilkokulu ve Müzik ortaokulu 2024-2025 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayacak ve eğitimleri başlatacak. 

MEB tarafından kurulacak olan bu okullarda ilkokul ve ortaokullarda uygulanan müfredata ek olarak müzik eğitimi verilecek. 

İlkokuldan itibaren yoğun bir müzik eğitimi alan öğrenciler ortaokulda lisede eğitimini devam ettirecekler. Böylece liseyi bitiren bir öğrenci 12 yıllık müzik eğitimini tamamlamış olacak ve nitelikli bir müzisyen olarak geçirecek. 

Okullar güzel Sanatlar ilkokulu ve güzel Sanatlar ortaokulu adı altında açılacak ve öğrencilere müzik ağırlıklı eğitim verilecek. Öğrencilerin farklı sanat dallarında gelişmesi sağlanacak.

Öğretmene rotasyonda yeni süre belli oldu, Öğretmenler kaç yılda rotasyona tabi tutulacak Öğretmene rotasyonda yeni süre belli oldu, Öğretmenler kaç yılda rotasyona tabi tutulacak

Güzel Sanatlar eğitimi ilkokul 1. sınıfa başlayacak. İlkokulu bitiren öğrenciler bir sınava tabi tutulacak ve ortaokul 5. sınıfa devam edecek öğrenciler arasından seçme sınavı yapılacaktır. Milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler 2024 / 2025 Eğitim Öğretim Yılından itibaren söz konusu okulda öğrenim görmeye başlayacak.