Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Temmuz memur maaş zamlarını yetersiz buldu ve memur maaşlarının en az 30 bin TL'nin üzerine çıkartılması yönünde açıklama yaptı. Genel Başkan Yalçın'ın bir televizyon kanalındaki canlı yayında yaptığı açıklamalardan memur maaşı ile ilgili olan kısmı şöyle:

"MEMUR MAAŞLARI 30 BİNİN ALTINDA OLMAMASI GEREKİR"

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

Biz açlık ve yoksulluk sınırını önceden yayınlıyorduk. Burada işi bilimsel ölçeceksek Türkiye genelinde doneler alarak bilimsel sistematikle bunu yaparsınız. TÜİK burada sağlıklı veri kullanacak, herkesle paylaşacak. Bunun üzerinden siz de esinleneceksiniz. TÜİK 2022'den beri veri paylaşımını kesti. Ekonomik ve Sosyal Konsey toplanmalı ve bu veriler konseyde açık hale getirilmelidir. Bugün memurda 30 binin altına alan bir adamın hayatta kalma şansı yok. 30 binin altında olmaması gerekir. Kiraların bu kadar arttığı yerde. Memur nasıl ayakta kalabilecek? Bu ücretlerle bu saatten sonra ev ve araba alma şansı yok. 30 binin altında olmaması gerekir üstünde olması gerekir.