Ders süresi 30 dakika olabilecek MEB'den ders saati süresinin ile ilgili resmi yazı Ders süresi 30 dakika olabilecek MEB'den ders saati süresinin ile ilgili resmi yazı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığ bünyesinde görev yapan öğretmenlerin kariyer basamaklarını düzenleyen, aday öğretmen, öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen kariyerlerinin şartlarını düzenleyen ÖMK'nın değişimi ile ilgili açıklamanın detayları şöyle:

Öğretmenlik Meslek Kanunu ÖMK

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Başkent Öğretmenevi'nde, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya gelerek eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tekin, Anayasa Mahkemesi'nin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun bazı maddelerini iptal kararı verdiğini hatırlatarak, gerekçeli karar kendilerine ulaştığında buna uygun hareket edeceklerini söyledi.

Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun, öğretmenlerin talepleri doğrultusunda, biraz daha kapsamlı şekilde ele alınabileceğini ifade etti.