Öğretmen atama takvimi ve branş dağılımına dair açıklamar Öğretmen atama takvimi ve branş dağılımına dair açıklamar

ÖMK kapsamında uygulanan Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik konusu eğitim camiasının gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Son dönemlerde öğretmenler için en önemli konulardan biri haline gelen öğretmenlik kariyer basamaklara ve dolayısıyla Öğretmenlik Meslek Kanunu, hemen hemen bütün toplantılarda Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e soruluyor.

Özellikle, Öğretmenler Odası Buluşmalara kapsamında Bakan Yusuf Tekin ile görüşme yapan öğretmenler bu konuyu sıklıkla gündeme getiriyor.

Öğretmenler Odası Mart Ayı Buluşması Bakan Yusuf Tekin ve öğretmenlerin katılımı ile İzmir’de gerçekleştirildi. Burada öğretmenler uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için süre şartını gündeme getirdi. Bakan Yusuf Tekin, öğretmenlik kariyerlerinde uygulanacak süre konusunda açıklama yaptı.

Tekin, öğretmenlerin uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kariyerleriyle ilgili taleplerinin ve endişelerinin farkında olduğunu belirterek uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte geçerli olan süre konusunda değişiklikler yapılacağını söyledi.

Bakan Yusuf Tekin'in bu açıklamasından uzman öğretmenlikte ve başöğretmenlikte geçerli olan sürelerin kısaltılacağı sonucu çıkarıldı.