Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu Yeni Öğretmenlik Meslek Kanun’nda uzman öğretmenlik için 10 yıl süre şartı olduğunu belirterek bu duruma tepki gösterdi. 

Kuruoğlu'nun yeni ÖMK'da 10 yıl uzman öğretmenlik süre şartı ile ilgili paylaşımı şu şekilde;

BİR ADAMIN İNADI...

Rotasyonun ÖMK taslağından çıkarıldığı söyleniyor. Umarım öyledir. Nasıl herkes susarken rotasyona karşı sesimiz yükseldiyse, meydanlara inmekten de geri durmayacaktık.

ÖMK içinde yer alan Uzman ve Başöğretmenlik süreleri 5 yıl olacak, 7 yıl olacak, 8 yıl olacak derken 10 yıl olmuş. Merak ediyorum siyasetçiler sözü, suya mı yazıyor? Devlet aklı dediğimiz şey bakan değiştikçe değişiyor mu?
Kariyer basamakları da süreler de akıl tutulmasından başka bir şey değil. Ekonomik krizle ortaya çıkan geçim sıkıntısı olmasa öğretmenlerin umrunda bile olmaz. Kariyer basamaklarının mimarıda müsteşarlığı döneminde
@Yusuf__Tekin
'di.
Ancak ilk 10 yılını çalışan öğretmenlerimiz ne yapsın sayın bakan? Yoksulluk içinde mi yaşasın?
Sayın Bakan yüzbinlerce öğretrmen sizin "en iyi ben bilirim" inadınızla uğraşmaktan bıktı. Ek Derse %15 komik bir zammı bile yapamıyorsun ama eziyetin alasını yapıyorsun. Bırakın eğitime odaklanalım.
Yeter artık.

Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu ÖMK’da beklenen oldu TBMM’ye geliş tarihi belli oldu Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu ÖMK’da beklenen oldu TBMM’ye geliş tarihi belli oldu