Ortaokul öğrencilerine zanaat okulu açılıyor zanaat okulu nedir hangi öğrenciler alınacak? Ortaokul öğrencilerine zanaat okulu açılıyor zanaat okulu nedir hangi öğrenciler alınacak?

2024 yılı Ocak ayı zammı ile memur maaşlarında yaşanan %49,25’lik artış uzman öğretmenlerin maaşlarında da etkisini gösterdi. 2024 yılı Ocak ayı maaş farkları, zamlı maaşını alan uzman öğretmenlerin de hesaplarına yatırılacak. Peki uzman öğretmenlere ne kadar maaş farkı yatacak? İşte detaylar:

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurların maaşlarına 2024 Ocak ayında yüzde 15 oranında toplu sözleşme zammı ve %34,25 oranında enflasyon farkı vbu oran tüm maaş kalemlerine yansıdı.

Maaşların ayın 15’inde alınması nedeni ile Ocak ayında memurlara 14 günlük fark ödemesi yapılacak. Memurlara ödenen 14 günlük maaş farkları Ocak ayı sonuna doğru uzman öğretmenlerin hesaplarına aktarılacak.

Uzman öğretmenlerin maaş farkları, kademe ve derecelerine göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama olarak 6000-6200 TL civarında olacak.