Ocak 2024 yılının Ocak ayında memur maaş zammı tüm memurlar gibi öğretmen maaşlarına da yansıtılacak. Uzman öğretmen maaşları yansıyan maaş zammından sonra kaç TL olacak, uzman öğremtenlerin eline ne kadar maaş geçecek? İşte detaylar:

Memur maaş zamlarının belli olduğu ve bağlayıcı kararların alındığı toplu sözleşme görüşmelerinin 7.'si bu yıl ağustos ayında gerçekleşti. 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri neticesinde 2024 yılı Ocak ayında memurlara %15 zam kararı alındı. Bu zam oranına ek olarak yansıyacak olan enflasyon rakamlarında ise Tüik'in açıkladığı resmi rakamlar olan 4 aylık resmi enflasyon verilerine göre memur maaşlarına Ocak ayında yüzde 40.26 enflasyon farkını kesinleşmiş durumda. Bu zam oranı öğretmen maaşına da yansıyacak ve uzman öğretmenlerin maaşı da aynı oranda artacak.

MEB bünyesindeki öğretmenlerin maaşına toplam 7700 TL ek ödeme ödeme yapılacak MEB bünyesindeki öğretmenlerin maaşına toplam 7700 TL ek ödeme ödeme yapılacak

Memur maaşlarına 2024 Ocak ayında yukarıdaki verilere ek olarak Kasım ve Aralık ayı enflasyon oranları da da yansıyacak. Böylece 4 aylık netleşen enflasyon rakamlarına göre 1/4 uzman öğretmen maaşı 36.600 TL civarında olacak.