Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Tablosu Ödeme Tarihi Meslek Meslek Maaş Farkları Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Tablosu Ödeme Tarihi Meslek Meslek Maaş Farkları

Ücretli öğretmenlerin alacağı ek ders ücretlerini bayram müjdesi. Ücretli öğretmenler de yararlanacak. İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolu öğretmen olmayan okullarda ücretli öğretmen görevlendirmesi yapıyor. Ücretli öğretmenler ek ders ücreti karşılığında hizmet veriyor. Ücretli olarak görev yapan öğretmenlere, girdikleri ders saatinin yarısı kadar da ekstra ek ders eklenerek hesaplama yapılıyor ve girdikleri ders sayısının %50 fazlası kadar ek ders ücreti ödemesi yapılıyor.

Bunu örnekle açıklayacak olursak sınıf öğretmeni olarak görevlendirilen ücretli öğretmen, haftada 30 saat derse giriyor. 30 saatin yarısı olan 15 saat ek ders ücreti de bu hesaplamayı ekleniyor ve toplam haftalık 45 saat ek ders ücreti alıyor. Bu ücretle birlikte dört haftalık bir ayda ücretli öğretmenlerin hesabına 180 saat ek ders ücreti yatırılıyor. 180 saat ek ders ücreti alan öğretmenlerin hesabına para olarak yaklaşık     16.047 TL ödeme yapılıyor

Yani hafta boyu full ek ders görevi yapan ücretli öğretmen asgari ücretin altında bir ödeme alıyor.

Emekli olan öğretmenlerden ya da emekli iken ücretli öğretmenlik yapan öğretmenlerden ise bu %50 pay kesiliyor. Yani 30 saatlik derse giren ücretli öğretmene sadece 30 saat ek ders ücreti ödemesi yapılıyor. Emekli öğretmenler ise bu durumu haksızlık olarak kabul ediyor ve kendilerine de aynı haktan yararlanma fırsatı verilmesini talep ediyor.

Ücretli öğretmenlere ek ders ücreti ödemesinde bayram müjdesi

Daha önce yaptığımız haberlerde memur maaşlarının ve öğretmenlerin ek ders ücretinin bayramdan önce ödeneceğine değinmiştik. Bu ödemelerden ücretli öğretmenler de yararlanacak ve ücretli öğretmenlerin ek ders ücretlerinin de bayramdan önce yatırılması bekleniyor. Böylece ücretli öğretmenler de bayramdan önce ücretlerini alarak ekonomik olarak daha rahat bir şekilde Geçirebilecekler.