Müfettişlerden Okullara ve Öğretmenlere Yaz Tatili Denetimi Müfettişlerden Okullara ve Öğretmenlere Yaz Tatili Denetimi

Dünyanın ilham veren öğretmenleri yarışmasında çok sayıda öğretmen arasından seçilen Ebru Kapaklıkaya adlı öğretmen, dünyanın en iyi ilham veren öğretmeni olarak seçildi. Eskişehir Şehit Yalçın Baykuş İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta olan Kapaklıkaya, Dubai’de gerçekleşen Küresel Eğitim Ödülleri’nde dünya çapında Yılının İlham Veren Öğretmeni ödülüne layık görüldü.

Şehit Yalçın Baykuş İlkokulu sınıf öğretmeni Ebru Kapaklıkaya 2023-2024 eğitim öğretim yılını içine alan döneme yönelik olarak bu yıl 4’üncüsü düzenlenen The Global Education Awards Dubai (Küresel Eğitim Ödülleri Dubai) başvurularının değerlendirilmesi sonucunda, 2023 -2024 Yılının İlham Veren Öğretmeni seçildi. İlkokul öğrencilerinin eğitiminde; farklı teknikler, eğlenceli aktiviteler ve çeşitli materyaller kullanarak, eğitimde fark yaratan Ebru Kapaklıkaya, öğrenmeyi oyunlaştırarak ve öğrenciyi öğrenme sürecinde aktive ederek meslektaşlarına ilham verdiği için ödüle layık görüldü.

“ÜLKEMİ TEMSİL ETMEK BÜYÜK GURUR”

Sınıf öğretmeni Ebru Kapaklıkaya, 14 Ocak 2024 Pazar günü Dubai’de gerçekleşen Dubai Küresel Eğitim Zirvesi’nde ödülünü alarak Türkiye’yi ve Eskişehir’i temsil ederek, gururlandırdı. Ödül töreninde söz alan Öğretmen Ebru Kapaklıkaya şu ifadeleri kullandı:

“İlham veren öğretmen olarak ödül almak ve ülkemi temsil etmek benim için büyük gurur, bu ödülü öncelikle kendi güzel öğrencilerim ve yüzlerinden gülümsemeleri alınan Filistinli çocuklar için alıyorum.”