Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurlar dahil tüm personel için tatil uzatma kararı alındı. Tatil düşünen kamu kurumu çalışanları için önemli kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Memurlar dahil tüm personelinin tatili uzatıldı. Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan kamu personelinin Kurban Bayramı nedeni ile yapacağı tatilin süresi Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan yazı gereği 9 gün olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte Kurban Bayramı ile ilgili olarak yayınlanan yazıda belirtilen bir ibare kurban bayramını bazı memurlar için 5 güne indirmektedir. 15 Haziran ertesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı tatili kurban bayramının son günü olan 19 Haziran Çarşamba günü aslında sona ermektedir.

Perşembe ve cuma günü, 20 ve 21 Haziran 2024 tarihlerinde söz konusu Cumhurbaşkanlığı yazısı gereği her kurumda asgari düzeyde bir personelin bulunması gerekliliği üzerinde durulmaktadır.

Bakan Tekin’in öğretmenlere yönelik açıklamasına Özat’tan sert tepki Bakan Tekin’in öğretmenlere yönelik açıklamasına Özat’tan sert tepki

Bayram tatili ile ilgili olarak alınan karara göre kamu kurum ve kuruluşları tarafından belirlenen bazı memurlar 20 Haziran Perşembe günü ve 21 Haziran Cuma günü görevlerinin başında olacaklardır.