Öğretmenlere okulda telefon yasağı kölelik gibi şartlar Öğretmenlere okulda telefon yasağı kölelik gibi şartlar

 Milli Eğitim Bakanlığı MEB 19 Kasım tarihinde yapılacak olan Uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavında sınava girecek öğretmenlerik ve görevlilerin dikkat etmesi gereken husulsarı açıkladı:

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMENLİK KARİYER BASAMAKLARI YAZILI SINAVI -DİKKAT EDİLECEK HUSUSLARSINAV GÖREVLİLERİNİN DİKKATİNE

09/12/2016 Tarih 29913 Resmi Gazete’de yayımlanan 02/12/2016 tarih ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 12. Maddesinin 2. Fıkrası gereğince, sınav uygulamaları kapsamındaki fiilleri işleyen görevlilere işlediği fiilin türüne göre cezai müeyyideler getirilmiştir.

Sınav binasına cep telefonu ya da diğer iletişim araçları ile girilmesi kesinlikle yasaktır. Sınav paketlerinin açılması ve sınav evrakı dönüş zarfının kapatılması 8. ve 9. sayfada yer alan talimatlara göre yapılacaktır.

Sınav Evrakı Dönüş Zarfının kapak kısmında bulunan “yapışkan koruyucu bandı” kesinlikle, sınav evraklarını zarfa koyduktan sonra kaldırınız.

KURUM ADI: Millî Eğitim Bakanlığı

SINAVIN ADI: Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı

SINAV MERKEZLERİ: 81 İl Sınav Merkezi

SINAV TARİHİ VE SAATİ: 19 Kasım 2022 Cumartesi,

 

Saat 10.00

SORU SAYISI VE SINAV SORUSU: 100 Soru, 150 Dakika

METNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ63728dfa8afb9.pdf