Emekliye ve memura ek ödeme Maaş zammı 8.077 lira ilave ödeme meslek meslek zamlı maaşlar Emekliye ve memura ek ödeme Maaş zammı 8.077 lira ilave ödeme meslek meslek zamlı maaşlar

Özellikle faizlerin oldukça yüksek olduğu şu günlerde vatandaşlar faizsiz kredi veren bankaların kampanyalarını dikkatle takip ediyor. Bankalar ise zaman zaman müşterileri için farklı kredi imkanları sunuyor. Bankaların müşterilerine sunduğu en avantajlı imkanlardan birisi de faizsiz kredi imkanı oluyor. Bankaların faizsiz kredi imkanları nasıl gerçekleşiyor, kimler sıfır faizli krediden yararlandırılıyor, faizsiz kredinin katılım bankacılığının krediinden farkı nedir? İşte detaylar:

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası tarafından alınan son kararların ardından kredilerde oldukça kısıtlamalar yaşandı. Önceki aylara göre artık klredi almak daha zorlaştı ve faizler çok yükseldi. Bu şartlarda vatandaşlar otomobil kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi gibi kalmlerde bankalardan kredi almak için taleplerini sürdürüyor. Bankalar ise faizli ve faizsiz kredi imkanları ile müşterilerine sunduğu ürün yelpazesini genişletiyor. Faizsiz kredi almak isteyenler için hazırlana sıfır faizli krediler müşterilerin kullanımına sunuluyor.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar hangileri

Bankalar gerek yeni müşteriler kazanmak ve gerekse mevcut müşterilerini elde tutmak için özel kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalar kapsamında müşteriler sıfır faizli krediden yararlandırılıyor. Bankalar arasındaki rekabetin müşterilere fırsat olarak yansımalarından biri olan faizsiz kredi imkanı için mülşterisi olduğunuz bankaların kampanyalarını takip edebilir, diğer bankaların internet sitesi üzerinden, açıklanan kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır Başvuru Nasıl Yapılır?

Bankalar tarafından sunulan faizsiz kredilerden yararlanmak için öncelikle hangi bankanın kampanyasından yararlanmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Banka seçiminin ardından başvuru yapacağınız bankanın internet sitesinden veya mobil uygulamasından başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Faizsiz kredi için yaptığınız başvuru ilgili banka tarafından değerlendirilecek ve kredi notunuz, gelir durumunuz ve diğer kriterlere göre onaylanıp onaylanmayacağı size bildirilecektir. Şartlarınızın tutması durumunda kredi onayınız sağlanacak ve size sözleşme sunulacaktır. Banka tarafından hazırlanan kredi sözleşmesini imzalayarak kredinizi kullanabilirsiniz.

Sıfır Faizli Kredi Alırken Masrafları Sorun

Faizsiz krediler, normalde faiz uygulayan bankalar tarafından sıfır faizli kredi olarak müşterilere sunulur. Bankalar faiz yerine müşteriden farklı kalemlerden kar sağlar. Dosya masrafı, sigorta primi, vergi gibi ek ücretler faizin yerine ikame edilir.  Bu nedenle, 0 faizli kredi almadan önce toplam maliyeti hesaplamak önemlidir.

Katılım Bankacılığının Farkı Ne?

Katılım bankalarının müşterilerine synduğu finansman ürünlerinde, banka müşteriden faiz yerine kar payı adı altında bir pay alır. Bu pay, banka ile müşteri arasında önceden belirlenir ve değişmez. Ayrıca, bu finansta, banka müşteriden herhangi bir ek ücret talep etmez. Bu nedenle, katılım bankalarının finansman ürünleri sıfır faizli kredilere göre daha avantajlı olabilir.