Oyuncu Şahan Gökbakar'ın derste öğrenci tarafından saygısızlığa uğrayan öğretmen paylaşımı rekor kırdı. Ankara'da özel bir okulda yaşanan ve ders esnasında bir öğrencinin öğretmen Eyup Sağlık'a yönelik tepki çeken hareketleri sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce soruşturma başlatılmıştı. Öğrencinin saygısız hareketlerine maruz kalan öğretmen Sağlık, "Kendisiyle buluştuk, konuştuk. Ben kendisini affettim" dedi. 
Ankara'nın Sincan ilçesinde yer alan bir özel okulda yaklaşık 35 yıllık eğitimci olan İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Eyup Sağlık, ders esnasında bir öğrencisinin ayağa kalkarak kendine yönelik hareketleri sonrasında ne yapacağını şaşırmış ve olay anı başka öğrenciler tarafından kameraya alınarak sosyal medyada paylaşılmıştı.
Öğretmen Eyup Sağlık'ın tepki çeken olayın medyaya yansımasının ardından yaptığı açıklama ise takdir topladı.

"BEN KENDİSİNİ AFFETTİM"

Sağlık "Tabi bir hata ile bir Türk evladı kaybedilemez. Herkesin geçmişte elbette ki hataları var. Bu çocuk da bir şiddet uygulamamış, evet öğretmene, mesleğe zedeleyici hareketler ama çocuk da bilinçli değil. Sonradan öğrendiğim kadarıyla TikTok'ta para kazanmak amacıyla aniden yapılan bir şey. Aslında okul idaremiz bu konuda çok hassas, okulda telefon dolapları var. Ama ben çocuklar İngilizce dersinde bilinmeyen kelimelere bakmaları için müsaade etmiştim. Ani gelişen bir olay. Bunu TikTok'a veren öğrenci hakkında okul yönetimine dilekçem var. İzinsiz böyle bir şey olmamalıydı. Affettik. Kendisiyle de buluştum, velisiyle de buluştum. Ama İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz soruşturma başlattı. O soruşturmanın gidişatı belli edecek. Ama ben kendisini affettim çocuğu. Bu bizim evladımız, atamayız" diye konuştu.

Şahan Gökbakar: Siz ne kadar güzel yürekli bir öğretmensiniz

Oyuncu Şahan Gökbakar'ın öğretmenle ilgili

"Siz ne kadar güzel yürekli bir öğretmensiniz. Size yapılan bu terbiyesizliğe karşı verdiğiniz bu yüce gönüllü karşılık eminim o çirkin hareketleri yapan genç kardeşimizi iki defa utandırmıştır. Iyi ki varsınız değerli hocam" paylaşımına da beğeni ve yorum yağdı.

Olay sonrasında kendisine destek mesajları yağdığını, bu durumdan da oldukça mutlu ve memnun olduğunu vurgulayan Sağlık, şunları kaydetmişti:

2023 Mart Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Branş Bazlı Taban Puanları 2023 Mart Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Branş Bazlı Taban Puanları

"Tanıdığım okul müdürü arkadaşlarım, meslektaşlarım telefon yağmuruna tuttular. Allah razı olsun. Yalnız bunlar olan şeyler. Hatta şöyle bir örnek vereyim. Beşiktaş'ı 3 sene şampiyon yapan Gordon Milne diye bir teknik direktör vardı. Yenildiği zaman şöyle diyordu, ben onu örnek alıyordum. 'This happens in football' Yani 'bu futbolda olur.' Ben de diyorum ki, 'bunlar eğitim öğretimde, gençlikte olur.' Ama şöyle bir örnek olması açısından iyi oldu. Veliler hep sürekli dışarıyı suçluyor. Önce kendimize bir bakmalıyız, çocuğumuz ne yapıyor? Çocuğu da dinlemeliyiz, öğretmeni de dinlemeliyiz. Hemen saldırı eğitim çalışanına olmamalı. Çocuk dersi öğrenmeyebilir. Ama çocuk insan olmalı, biz ona insan olmayı öğretmeliyiz. Dolayısıyla biz eğitimde öğretmenlerden kaynaklı şu olabilir. Çocuğa davranışı vermemişiz. Bu çocuğa ne yapması gerektiğini öğretememişiz. Kendi payıma söylüyorum, diğer meslektaşlarım için değil. Ben öğretememişim."