ÖMK’da Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlikte Sınav Şartı Değişti ÖMK’da Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlikte Sınav Şartı Değişti

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2024/5 Önlisans Kontenjanları Belli Oldu.

Sağlık bakanlığı tarafından yapılacak olan personel alımı belli oldu. Önlisans mezunlarının alımında oluşan liste aşağıda yer almaktadır. ÖSYM sayfasından yayımlanan tercih kılavuzu ile Sağlık Bakanlığına ön lisans mezunlarından, KPSS 2024/5 tercihleriyle personel alımı yapılacak olup ÖSYM üzerinden başlayan tercihler 28 Şubat 2024 tarihinde sona erecektir.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM üzerinden yayımlanan KPSS 2024/5 tercih kılavuza göre ön lisans mezunlarından sağlık teknikeri( anestezi, çevre sağlığı, diş, laboratuvar, ortopedi, röntgen, tıbbi sekreter, adli tıp, ağız ve diş sağlığı, ameliyat, diyaliz, eczane, elektronörofizyoloji, evde bakım, fizik tedavi, ilk ve acil yardım, iş ve uğraşı terapisti, odyometri, optisyen, patolojik anatomi, pedolog, radyoterapi, yaşlı bakım), ve şoför ünvanlarında personel alınacak. İllere göre kontenjan dağılımı ve diğer detaylar aşağıda yer almaktadır.

Tüm kontenjanları ÖSYM‘nin sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.