Okullar adeta tatil yağmuruna giriyor. Sağanak gibi tatiller geliyor. Milyonlarca öğrenci bol bol tatil yapacak, rahat rahat dinlenme fırsatı bulacak. 
20 milyon civarında öğrenci bir ay içerisinde tatile doyacak. Türkiye genelinde 81 ilde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim öğretim gören bütün öğrenciler bu tatillerden yararlanacak. Pes peşe üç gün, dokuz gün ve bir günlük tatiller adeta tatil sağının yaşanacağı bir aylık sürede öğrenciler tatilin tadını çıkaracak.  

MEB bünyesindeki öğretmenlerin maaşına toplam 7700 TL ek ödeme ödeme yapılacak MEB bünyesindeki öğretmenlerin maaşına toplam 7700 TL ek ödeme ödeme yapılacak

Peki tatiller ne zaman olacak, hangi günler tatil olacak

Tüm kademelerdeki okullarda uygulanacak alan ve üç seferde toplam 13 gün olacak tatiller ile ilgili detaylar şöyle:

1. TATİL

1. tatil 31 Mart idareler genel seçimlerinin yani belediye başkan ve belediye meclis üyeleri ile muhtarların belirleneceği yerel seçimlerin hemen ertesi günü yapılacak. İki gün hafta sonu tatilinin ardından bir günde okullar tatil edilecek ve öğrenciler toplam üç gün tatil ile dinlenme fırsatı bulacaklar.

2. TATİL 9 GÜN

ikinci tatil ise 8 Nisan-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. bu dönem normalde öğrenciler için ara tatil olarak belirlenmiştir. Ancak bayram tatilinde aynı tarihlere denk gelmesi nedeniyle bütün memurlar, öğretmenler ve kamu çalışanları ile birlikte öğrenciler de tatil yapmış olacak. Haftasonuyla birlikte tatil dokuz güne çıkarıldı. Dokuz günlük tatil sürecinde öğrenciler hep bayram yapacak hem de dinlenme fırsatı bulacaklar

3. TATİL 1 GÜN

Okul okulların kapalı olacağı ve öğrencilerin dinleneceği üçüncü tatil ise bir gün sürecek. 1 Mayıs 2024 tarihinde kutlanacak olan emek ve dayanışma gününde okullarda ders yapılmayacak, öğrenciler okula gitmeyecek ve dinlenme fırsatı bulacaklar.
tatillerin ardından Nisan ayında 23 Nisan tatili ve daha sonraki aylarda ise yeni tatiller öğrenciler için dinlenme fırsatı oluşturacak.