Milli Eğitim Bakanlığı 2023-2024 eğitim öğretim yılına yönelik önemli değişikliklere devam ediyor. Öğrencileri ve öğretmenleri yakından ilgilendiren kararlar alan bakanlık, öğretmenlerle ilgili yeni düzenlemeler içinde çalışmalarını devam ettiriyor. Okul öncesi öğretmenlerine yönelik bu kapsamda önemli bir gelişme yaşandı.

2023-2024 eğitim öğretim yılına yönelik önemli değişikliklere devam ediyor. Öğrencileri ve öğretmenleri yakından ilgilendiren kararlar alan bakanlık, öğretmenlerle ilgili yeni düzenlemeler içinde çalışmalarını devam ettiriyor. Okul öncesi öğretmenlerine yönelik bu kapsamda önemli bir gelişme yaşandı.

Göreve geldiği günden beri öğretmenlerle düzenli olarak toplantılar yapan ve öğretmenlerin sorunlarını dinleyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni düzenlemenin Okul Öncesi ve Temel Eğitim Yönetmeliği kapsamında yapılacağını söyledi.

Öğretmenler odası buluşmalarında öğretmenlerle görüşen ve okul öncesi eğitimi öğretmenlerinin sorunlarını dinleyen Yusuf Tekin'in bu branş öğretmenlerine yönelik önemli değişiklikler yapılacağını ve öğretmenlerin müjdeli haberin yakın zamanda verileceğini söylediği iddia edildi.

Ortaokul öğrencilerine zanaat okulu açılıyor zanaat okulu nedir hangi öğrenciler alınacak? Ortaokul öğrencilerine zanaat okulu açılıyor zanaat okulu nedir hangi öğrenciler alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığının bu yönde çalışması olması durumunda okurlarınıza aktarmaya devam edeceğiz. Sizlerde haberin yorum kısmına konuya ilişkin beklentilerinizi ve düşüncelerinizi yazarak bakanlığı sesinizi duyurabilirsiniz.