2024 Öğretmenevinde 1 gecelik konaklama ücreti ne kadar 2024 Öğretmenevinde 1 gecelik konaklama ücreti ne kadar

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan okul müdürleri ve müdür yardımcıları bakanlık tarafından eğitime alınacak. Bakanlığın yeni uygulamasıyla birlikte okul idarecileri için eğitim süreci başlıyor.
Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan on binlerce okul müdürü ve  müdür yardımcısı için bakanlık tarafından yapılan düzenleme ile birlikte eğitimler başlayacak. Okul idarecileri bakanlığın belirlediği koşullarda eğitimi alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağında okul müdürlerinin ve müdür yardımcılarının eğitime alınması ile ilgili madde olduğu iddia edildi.

Buna göre, okul müdürleri ve müdür yardımcıları, Milli Eğitim Akademisi'nde eğitime tabi tutulacaklar. Bakanlık tarafından yapılacak olan düzenleme ile eğitime alınacak müdürler ve müdür yardımcıları yeterlilik eğitimine alınacak. Eğitimin nunda sınav olup olmayacağıyla ilgili detaylar henüz netleşmedi. Önümüzdeki günlerde eğitimlerle ilgili detayların ortaya çıkması bekleniyor.