OHAL Komisyonu'ndan sevindiren karar, suç unsuru sayılmadı

Olağanüstü Hal Komisyonu, çeşitli nedenlerle haklarında KHK ile verilen kararlar neticesinde kamu görevinden ihraç edilen ya da çalışmasına engel konulan kişilerin itiraz başvurularını değerlendirmeye devam ediyor. OHAL komisyonu bu defa dergi aboneliği ile ilgili önemli bir karar vererek aboneliğin örgüt ile bağlantı kurulabilecek bir unsur olmadığına karar verdi.

OHAL Komisyonu'ndan sevindiren karar, suç unsuru sayılmadı
08 Aralık 2018 - 23:48
15 Temuz darbe girişiminin akabinde çıkartılan Olağanüstü Hal kapsamındaki Kanun Hükmünda Kararnamelerden, 677 sayılı KHK ile görev yaptığı kamu görevinden ihraç edilen bir kamu personeli, karar itiraz ederek göreve iade için OHAL Komisyonuna başvur yaptı. Başvuru evraklarını ve belgeleri inceleyen komisyon, kamu çalışanının başvurusunu haklı buldu ve olumlu yönde karara imza attı.

Görevden iade edilmesine ilişkin olarak komisyona intikal eden dosyasında dergi aboneliği bulunan başvurucuya dair Komisyon kararında, savcılığın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararına ve çalıştığı kamu kurumunun olumlu görüşüne yer verildi.

OHAL KOMİSYONUNUN KARARI ŞÖYLE:

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • tayfun
    2 yıl önce
    Haşmetliler lütuf buyurmuş, rnKomisyonun yardım derneğine mesaj atma, hastenede muayene olma, kırtasiyen alışveriş yapma gibi garabetleri malum. Bakalım daha ne garabetler çıkacak karşımıza