Lise Öğrencilerine Bakan Yusuf Tekin’den olumsuz yanıt: Uygun bulmuyoruz Lise Öğrencilerine Bakan Yusuf Tekin’den olumsuz yanıt: Uygun bulmuyoruz

Öğretmenlerin ek ders ücreti bordrosu düzenlenerek ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildi. İlçe milli eğitim müdürlüğü tarafından imzalanacak olan ek ders ücreti bordroları ödeme talimatı olarak bankalara gönderilecek.

milli eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin mart ayı ek ders ücretleri ile ilgili bordrolar düzenlenerek il ilçe milli eğitim müdürlüklerinin onayına sunuldu. Öğretmenler mart ayında tam ek ders alacak. Ancak seçim görevi nedeni ile ilçe Seçim kurulu tarafından düzenlenen toplantıya katılan öğretmenlere, Seçim görevi yevmiyesi ödeneceğinden dolayı bir günlük ek ders ücreti ödenmeyecek. 

ÖĞRETMENLER KAÇ TL EK DERS ÜCRETI ALACAK?

öğretmenlere girdikleri ders sayısı ve hak ettikleri haftalık ek ders sayısı kadar ek ders ücreti ödemesi yapılacak. 89,15 TL olan ek ders ücreti hak ettikleri ek dersler çarpıcak ve bankaya yatacak para bulunabilecek.

örneğin 80 saat ek ders ücreti alacak olan bir öğretmen eline 7132 TL ek ders ücreti geçecek.

Ek ders ücretinin ödenmesi için öğretmenlerin belgelerini idareye teslimine yönelik bir okul müdürlüğü tarafından öğretmenlere gönderilen mesaj şöyle: