Öğretmenlerin ek ders ücreti ödemeleri yapılmaya başladı. Milli eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin ek ders ücreti ödemelerinde gecikme yaşanmıştı.

9 Temmuz olmasına rağmen öğretmenlerin ekletin ücret ödemeleri hala yapılmadı. Sınırlı sayıda milli eğitim müdürlüğü Öğretmenlere ek ders ücreti ödemesini gerçekleştirdi.

milli eğitim yetkililerinden aldığımız bilgilere göre ek ders şiddete ödemelerin yapılmamasını nedeni maliye Bakanlığının sistemi erken kapatması oldu. Normal şartlarda her ayın birinci gününden itibaren milli eğitim müdürlükleri ek ders ile ilgili bilgileri maliye Bakanlığının sistemine giriyordu. Dört gün süreyle açık olan sistem bu yıl temmuz ayında birinci gününde kapatıldı. Bu nedenle çok sayıda milli eğitim müdürlüğü sistemi giriş yapamadı. Hal böyle olunca öğretmenlerin ek ders ücreti ödemelerinde gecikmeler yaşandı. Mali Bakanlığının sistemi yeniden açmaya başlamasıyla birlikte ilçe milli eğitim müdürlükleri öğretmenlerin ek ders puantajlarını mali Bakanlığının sistemine girmeye başladı. Ek ders ücreti ödemelerinin kısa kısa bir süre içerisinde yapılması ve öğretmenlerin hesabına ücretlerin yatırılması beklen 

MEB’den Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri İçin Yeni Açıklama MEB’den Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri İçin Yeni Açıklama

Bazı öğretmenlerin ek ders ücretinin erken ödenmesini nedeni ise, milli eğitim müdürlüklerinin 1 Temmuz 2024 tarihinden önce maliye Bakanlığının sistemine giriş yapılarak olarak belirtiliyor.

Sizleri de haberin yorum kısmına ek ders ücreti ödemelerinin yapılıp yapılmadığını ilçe adı yazarak belirtebilirsiniz.