MEB bünyesinde görev yapan öğretmenlerin görev alabileceği sınav görevi için başvurular açıldı. Sınavda görev alacak olan öğretmenlerin salon başkanı ve gözetmen ücretleri, sınav görevi başvuru tarihleri haberimizde.

Öğretmenlere yeni sınav görevi var. Milli Eğitim bakanlığı MEB personeli olarak görev yapan öğretmenlerin görev alabileceği 1 oturum sınav için başvurular alınmaya başladı. İşte sınav görevi ücretleri ve başvuru detayları:

MEB sınav görevi ücretleri:

Salon başkanı sınav görevi ücreti: 710 TL

Gözetmen sınav görevi ücreti: 690 TL

Sınav: 2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS)

15.07.2000 24 Temmuz zamlı Öğretmen maaşı uzman Öğretmen başöğretmen maaşları 15.07.2000 24 Temmuz zamlı Öğretmen maaşı uzman Öğretmen başöğretmen maaşları

Oturum: 1. Oturum

Oturum Zamanı:  03/09/2023 10:00:00

Durumu: Aktif

Görev İsteği: İstek Yapılabilir

Ücret Türü: Sınav Ücreti

Son İstek/İlk Yerleştirme Başlangıç: 25/08/2023 23:59:00

İlk Yerleştirme  Son Onay/İkinci Yerleştirme Başlangıç:    28/08/2023 23:59:00

İkinci Yerleştirme Son Onay: 30/08/2023 23:59:00

Sınav görevi başvuruları MEBBİS üzerinden yapılacaktır.
                                
e-Sınav Görevi İstekleri (SIM03004.aspx) sayfasına Resen Görev İstiyorum seçeneği eklenmiştir.
Resen Görev istekleri her hafta Pazar günü açılacak ve resen görev isteyenleri görevli olmayan oturumlara saat ve gün tercihi olmaksızın Pazartesi günü atamış olacaktır.
Resen Görevlerde onay ve red işlemi yoktur. Resen görev isteyen kişi, tarafına verilecek görevi kabul etmiş sayılır.Eğer göreve gelmez ise göreve gelmeyenlere uygulanan prosedür aynen uygulanır.
1. Görev yasağı, ilgili il milli eğitim müdürlüklerince veya muhakkik raporu ile mazereti geçerli bulunan personel için müracaat tarihinden itibaren en geç 45 gün içerisinde valilik oluru ile kaldırılacaktır.
2. Milli eğitim müdürlüklerince görev yasağı kaldırılacak personel için MEBBIS’te görev yasağı kaldırma bölümüne ilgili DYS evrakının “evrak doğrulama kodu” girilerek işlem yapılacaktır.
3. Sınav tarihinden itibaren 75 gün içinde işlem yapılmayan görev yasakları kesinlik kazanmış sayılacaktır.MEBBIS’den görev yasağının kaldırılmasını engelleyecek kısıtlamalar eklenmiştir.
Yapılan tüm sınavlarda sınav tarihinden 10 gün sonra ilgili sınavlar arşive kaldırılacağından “Sınav Binası Görevli Bilgi Girişi” ekranı üzerinden verisi işlenmemiş okullarda bulunan görevliler sistemde gelmedi olarak görünecek ve 1 YIL GÖREV YASAKLI duruma düşeceklerdir.
“Bina Görev Girişleri İzleme” ekranı bu durumdaki okulların tespiti ve takibinin yapılması amacıyla hazırlanmış olup belirtilen sürede eksik verilerin girdirilmesi hususunda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.