Milli eğitim Bakanlığının öğretmenlere yönelik eğitimleri devam ediyor. Gerek hizmet içi eğitimler şeklinde gerekse kurslar şeklinde devam eden eğitimleri yeni bir uygulama ile devam edilecek. Milli eğitim Bakanı Yusuf Tekin daha önceki açıklamalarında öğretmenlere yönelik olarak yapılacak eğitimlere ilişkin detayları vermişti. Öğretmen Akademisi olarak adlandırılan uygulama ile birlikte öğretmenlerin gelişimini ve çeşitli alanlardaki becerilerini geliştirecek eğitimler verilecek. İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakanlık tarafından uygulanması planlanan Öğretmen Akademisi adlı program ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve öğretmenlerin eğitimi konusunda çalışmaların devam ettiğini açıklamıştı.

Öğretmen Akademisi ile ilgili detaylar da ortaya çıkmaya

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulacak akademi ile ilgili olarak değerlendirme yapan Eğitimci Yazar Yasin Görmüş sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

Söz konusu programın Hizmet içi Eğitim şeklinde değil de atanmış öğretmenlerin şehri tanımasına yönelik eğitimsel olacağını belirtti. Öğretmenlerimiz akademisyenler tarafından seminerler olacak. Seminerlere katılım ise gönüllülük esasına dayalı olacak. Söz konusu akademiyle alakalı detayların ise İl Müdürlükleriyle paylaşıldığı ifade edildi.

Bu açıklamanın yanı sıra Türkiye Gazetesi'nden Mahmut Özay'ın haberine göre;

MEB, Millî Eğitim Akademisi ile büyüyen krize neşter vurmak istiyor. Kanuni altyapısı noktalanan akademinin nisan ayında kurulması hedefleniyor. Akademi ile beklentiler, öğretmenliğe kaynak teşkil eden fakültelerle başta olmak üzere, üniversitelerle bakanlık arasında ilişkiyi kurumsal hâle getirmek. Akademisyenler ve hocaların ‘Görüşlerimiz ciddiye alınmıyor’ endişelerini gidermek.

Talip Geylan'dan Öğretmenlere online haziran semineri için son dakika açıklaması Talip Geylan'dan Öğretmenlere online haziran semineri için son dakika açıklaması