Öğretmenlere son ayların en yüksek maaş promosyonlarından biri ödenecek. Milli eğitim müdürlüğü ile banka arasında yapılan sözleşmeyle öğretmenler özellikle 2023 yılında oldukça düşük seyreden promosyon ücretlerinin en yükseğini almış olacak. Yaklaşık bir yıldır bankaların promosyon ücretlerini düşük tutması tepkileri neden oluyordu. Ancak gelen son haber öğretmenlere yapılacak olan Promosyon ödemesinin yeni promosyon ücretlerinde artışın devam edeceği yönde algı oluşturdu.

son promosyon ihalesi haberi Giresun'dan geldi. Gelen bilgilere göre GiresunMmilli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenler ve memurlar için yapılan banka maaş promosyonu sözleşmesi ile tek seferde peşin olarak hesaplara 21.500 TL yatacak.

MEB öğretmenlerden yeni değerlendirme raporu istedi MEB öğretmenlerden yeni değerlendirme raporu istedi

Özellikle 2023 yılında bankaların öğretmenleri teklif ettiği çok düşük maaş promosyon ücretleri tepkilere neden oluyordu. Çok sayıda milli eğitim müdürlüğü bankaların promosyon tekliflerini kabul etmeyerek ihaleyi iptal etmişti. Giresun milli eğitim müdürlüğü ise bünyesinde görev yapan 2787 öğretmen ve eğitim çalışanı için maaş promosyonu ihalesi açtı. İhaleye en yüksek teklifi yapı kredi bankası verdi ve ihaleyi kazandı. Öğretmenler için yapılan ihale üç yıllık sözleşme sözleşmenin taraflarca imzalanması ile sonuçlandı.

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğünün Yapı Kredi Bankası ile yaptığı anlaşma sonrasında üç yıllık sözleşme karşılığında öğretmenlere ve diğer müdürlük personeline 21.500 TL ödeme yapılacak. Ödemeler 20 Ocak 2024'te çalışanların hesabına yatırılacak.