Milli Eğitim Bakanlığı velileri ve öğretmenleri ilgilendiren önemli bir kararı uygulamaya koyuyor. Öğretmenler de velilerle ilgili olarak bakanlık tarafından yapılacak uygulamayı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin duyurdu. İşte detaylar:

MEBden öğretmenler ve velilere yönelik yeni sistem

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, veli öğretmen buluşmalarında velileri ve öğretmenleri ilgilendiren, ve litre öğretmen ilişkilerini düzenleyen yeni bir uygulamaya geçildiği ifade etti.

Bakan Tekin tarafından açıklanan yeni uygulamaya göre veliler artık öğretmenle görüşebilmek için e-devlet üzerinden randevu alacak. Veliler eskiden olduğu gibi istediği gün ya da istediği saatte okula girip öğretmenle görüşemeyecek. Öğretmenler okulda görüşmek isteyen veliler internet üzerinden randevusunu alacak ve sistem tarafından atanan randevu saatinde veliler öğretmenlerle görüşme sağlayabilecek.
Bakanlığın veli-öğretmen görüşmelerini elektronik ortam üzerinden gerçekleştirerek hem okulda çocukların güvenliğini arttırmayı hem de öğretmenlere yönelik şiddetin önüne geçmeyi amaçladığı düşünülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığından öğretmenlere yeni kurs Milli Eğitim Bakanlığından öğretmenlere yeni kurs

Bu durum öğretmenlere şiddete son verilmesinde bir dönüm noktası olarak gösteriliyor.