2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ereceği bu hafta için öğretmenler kurulu toplantılarının yapılacağına dair kararlar son anda değiştirilmiş ve önümüzdeki haftaya yeniden tarih verilmişti. Alınan yeni kararlarla öğretmenler kurulu, zümre öğretmenler, ilçe zümre gibi toplantıların 19 Haziran pazartesi gününden itibaren yapılacağı bildirilmişti.

Sitemizde yayınladığımız haberle bu durumun öğretmenler arasında rahatsızlık yaratacağını, öğretmenlerin biletlerini iptal etmek zorunda kalacağı, planlamalarını iptal edeceği durumların söz konusu olabileceğini dile getirmiştik.

MEB’de bu 3 branş ve öğretmenleri ön plana çıkıyor MEB’de bu 3 branş ve öğretmenleri ön plana çıkıyor

Sitemizde bu konuyu gündeme getirince milli eğitim bakanlığı öğretmenlerin sesini duymuş olacak ki okul müdürleri yeniden öğretmenler kurulu toplantı tarihlerini normal sürece geri çekti ve bir nevi geri adım atmış oldu, hatadan dönülmüş oldu.

İşte bir okul müdürlüğünden öğretmenlere gönderilen Öğretmenler kurulu toplantısı ile ilgili yazı:

İyi akşamlar değerli Öğretmen arkadaşlar; Sene Sonu Öğretmenler Kurulu toplantılarımızı 15 Haziran 2023 Perşembe günü yüz yüze daha önce planladığımız şekilde yapıyoruz. Bilgilerinize rica ederim .