Sınavlarda  görev almak isteyen öğretmenler için iki kurumun gerçekleştireceği sınavların başvuru tarihleri geçmek üzere. Sınav başvurularında son saatlere girildi. Sınavlarda görev almak isteyen öğretmenler aşağıdaki tarih ve saatlere dikkat etmeli.

ATA GİS Sınavları: 25 - 26 Kasım 2024 tarihlerinde ATA GİS (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) yapılacak. 

Yapılacak olan bu sınavlarda salon başkanı, gözetmen veya yedek gözetmen olarak görev almak isteyen öğretmenler, sınav görevi taleplerini 7 Kasım 2024 tarihine kadar ATA GİS sistemi üzerinden iletebilirler.

DYK ve yaz okulu başvuruları başlıyor DYK yaz kursu başvurusu nasıl yapılacak DYK ve yaz okulu başvuruları başlıyor DYK yaz kursu başvurusu nasıl yapılacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Sınavları: 19 Kasım tarihinde ÖSYM bünyesinde gerçekleştirilecek olup Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için görev almak isteyen öğretmenler de 7 Kasım 2024 tarihine kadar görev taleplerini ÖSYM GİS sistemi üzerinden iletebilirler.