Öğremtenlere ve tüm Milli Eğitim Personeline başarı belgesi ödülü verilmesine yönelik açıklama Fatih Murat Taşkın'dan açıklama geldi.

Aradan 4 ay geçmesine rağmen henüz bir gelişme kaydedilmediğini belirten TES il Başkanı Taşkın Vali Toraman ve Milli Eğitim Müdürü Yiğit'e çağrıda bulundu.

Türk Eğitim-Sen TES Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın yaptığı açıklamada deprem sürecinde çalışmalarda görev alan MEB personeline başarı belgesi verilmesini istedi.

Maaş Zammı Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Zammına Tam Yansımayacak Maaş Zammı Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Zammına Tam Yansımayacak

TES İl Başkanı Taşkın'ın açıklaması şöyle:

"6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan peş peşe iki deprem hepimizi derinden sarmış, ardından asırlar boyu hatırlanacak acılar bırakmıştır. Devletimiz bu güç durumdan insanlarımızı çıkarmak adına ilk günden itibaren tüm fertleriyle çalışmıştır. O günlere dönecek olursak, yaşanan hadise öyle büyük bir enkaz oluşturmuştu ki, kocaman bir destek gelmemesi halinde deprem bölgesindeki sorunların altından kalkmanın mümkün olmayacağını hepimiz çok iyi biliyorduk. Bu düşünce ile birçok vatandaşımız bir an bile düşünmeden yardıma koştu. Binlerce hatta milyonlarca kamu görevlisi deprem bölgelerinde aktif rol aldı.

Bu arkadaşlarımız evlerini ve ailelerini bırakıp ve üstelik kar, kış, soğuk demeden vatandaşlarımızın yardımına koştular. Haftalar süren arama kurtarma faaliyetleri yürüten MEB AKUB ekibi bir yandan enkaz kaldırıp bir yandan da yardım malzemesi taşıyordu. Depremden en çok etkilenen çocuklarımızı içinde bulundukları psikolojik ortamdan çıkarmak adına yüzlerce rehber öğretmenimizin tereddütsüz bir biçimde göreve koştuğunu pek tabi hatırlıyoruz. Temel gıda ürünleri, giysi, ayakkabı, battaniye, hijyen ürünleri ve dahi birçok eksiğin giderilmeye çalışılması konusunda gönüllü olan öğretmen, hizmetli, memur, işçi, idarecilerimizin gayreti elbette unutulamaz. Yine hava şartları ile beraberinde ortaya çıkan, belki de en acil ihtiyaç haline gelmiş olan ısınma ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çalışmaları yürüten meslek liselerimizi, diğer ihtiyaçlarını giderilmesinde emek veren halk eğitim merkezi çalışanlarını, Malatya’da, Adıyaman’da ve diğer illerimizde öğrencilerimize moral veren masal evi çalışanlarımız velhasıl bu süreçte destek olan gönüllülerimizin gayretlerini hepimiz gördük ve takdir ettik. Tam da bu noktada yiğidin hakkını teslim etmek gerekir diyerek, 07/04/2023 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze resmi başvuruda bulunarak tüm bu çalışmalarda görev alan MEB personeline en azından yaptıklarının unutulmadığını göstermek adına BAŞARI BELGESİ verilmesini talep etmiştik. Fakat gelinen bu noktada depremin üzerinden yaklaşık 4 ay geçmişken herhangi bir çalışma yürütülmemesine üzüldüğümüzü ifade etmek istiyorum.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düşüncesi ile kardeşlerinin yardıma koşan bu arkadaşlarımıza karşı bir borcumuz olduğunu düşünüyoruz. Devletimizin ülkesini, milletini seven, görevden kaçmayan ve aksine ilikleri donduran soğuğa rağmen günlerini, haftalarını ve hatta aylarını deprem bölgesinde geçiren kamu görevlilerine başarı belgesi vermesi elbette imkânsız değildir. Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet YİĞİT’in bu konuda sendikamızın taleplerine karşılık vereceklerini ve ayrım gözetmeksizin tüm gönüllülerimize haklarını teslim edeceklerini ümit ediyoruz."