Öğretmenler öğrencilerin akademik gelişimini ve sınıf içindeki performansını değerlendirmek amacıyla karne görüşleri sunarlar. Bu görüşler, öğrencinin derslerdeki başarısı, sınıf katılımı, ödevlerin tamamlanması, sınav performansı ve genel davranışları gibi faktörlere dayanabilir.

Öğretmenlerin karne görüşleri, öğrenciye ve velilere öğrencinin güçlü yönlerini, geliştirilmesi gereken alanları ve genel olarak akademik ilerlemesini iletebilir. Bu görüşler, öğrencinin gelecek dönemlerde hangi alanlarda destek veya iyileştirme ihtiyacı olduğunu anlamak için önemli bilgiler sağlayabilir.

Öğretmen karne görüş yazıları. İlkokul, Ortaokul, Lise öğretmenlerinin öğrencileri için yazabileceği en güzel karne görüşü yazılarını öğretmenlerimiz için derledik. 

Öğretmen karne görüşleri. Karne dolduran öğretmenlerimizin en çok zorlandıkları alanlardan birisi de karneye yazacakları görüşler oluyor. ogretmenlersitesi.com olarak sizler için en güzel ve etkili karne görüşlerini derledik ve hizmetinize sunuyoruz. En Güzel Karne Görüşleri 2016 okullar için kademe kademe hazırlandı. İlkokul, Ortaokul ve Lise öğretmenleri için. İşte 2016 yılı en güzel öğretmen karne görüş yazıları:

1, 2, 3, VE 4. SINIFLAR İİN (İLKOKULLAR)

1- Başarı Düzeyi Yüksek Öğrenciler

Ders içi ve ders dışındaki davranışlarınla beni çok mutlu ettiğin için teşekkür ederim.

Tebrik eder, bu başarılarının bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.

Örnek bir yaşam sergileyebilmek için bu yaştan örnek adımlar atmandan dolayı tebrik ederim.

Öğrencime ve velime teşekkür ederim.

Derslerde son derece başarılı ve ilgili bu ilgi ve başarının devamını dilerim.Teşekkür ederim. Disiplinli çalışması başarıyı getirdi. Aile olarak gösterdiğiniz destek, başarısını artırdı.

“Değerli öğrencim............; kendini geliştirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler oku, okuduklarından elde ettiğin bilgi ve becerileri sana fayda sağlayacak şekilde, nasıl uygulayabileceğini düşün, günlük yaşantında uygula, uygulamaya başladığın bir işi sonuç alıncaya kadar bıkmadan takip et, yarıda bırakma.

Seni ve aileni tebrik ederim.”

2- Orta Düzeyde Başarı Gösteren Öğrenciler

alışma disiplinini artırmalı. alışmalarına ara vermeden devam etmeli. Dikkatini yoğunlaştırması, performansını artıracaktır. Verilen ödevleri aksatmadan yaparsa daha da iyi olacaktır.

Oyuna, TV – bilgisayara ayırdığın vaktin 2 katını derse ayırırsa daha da başarılı olur. Ailenin desteği başarısını olumlu yönde artıracaktır.

Okuma yazmandaki başarının gayretine de yansıması temennisiyle…

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlkokul Kayıtlarında Değişiklik! 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlkokul Kayıtlarında Değişiklik!

Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum. Başarı grafiğinin artması dileğiyle…

Sana inanıyorum ki daha iyisini yapabilirsin. ……. ve …….. derslerde biraz daha gayret göstermesi gerekli.

3- Başarısız Öğrenciler

Derslerinde …..ve…… sebeplerden dolayı gerekli başarıyı gösteremedi.

Ödevlerine dikkat etmesi, daha çok kitap okuması ve sınıfta öğretmen ders anlatırken daha dikkatli dinlemesi gerekiyor. alışmalarını aksattığı için kendi seviyesinde değil.

Ödevlerini aksattığı için istediğim seviyeden biraz geri kaldı.

Oyuna, TV, bilgisayar çok fazla zaman ayırdığı için başarısı geriledi. Aile desteğini artırırsanız, daha başarılı olacaktır. Dikkatini yoğunlaştırırsa daha ilerlere doğru gelişme gösterecektir.

5, 6, 7 VE 8. SINIFLAR İİN (ORTAOKULLAR)

1- ok Başarılı Öğrenciler

Başarılarını okumaya da yansıtarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir öğrenci olmasını dilerim.

Başarılı çalışmalarının devamını dileyerek takdirlerimi sunuyorum.

Türkçe dersinde gösterdiğin üstün gayret ve performansından dolayı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim.

Türkçe dersindeki başarılarından dolayı seni tebrik ediyorum. Devamını diliyorum.

Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun.

Belki çok yorulduğun dönemin son gününde karne notların seni dinlendirecektir.

İlk tebrik eden ben olmak istedim. İyice dinlen ikinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Son derece başarılı geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum.

Umarım ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasını bekliyorum.

Yıllarca solmayan Kenya gülleri gibi dönem boyunca başarıların hiç solmadı. Artık dinlenme vakti. Daha başarılı olacağını düşündüğüm ikinci döneme iyice dinlenmiş olarak gelmeni istiyorum. İyi tatiller.

2- Başarılı Öğrenciler

Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanmanı diliyorum.

Dersimizdeki başarısının devamını diliyorum.

Türkçe dersinde gayet başarılı. Gayretlerini takdir ediyorum. Başarılarının devam etmesini bekliyorum.

Başarısını ahlakıyla bütünleştirdiği için öğrencimizi tebrik ederim.

Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olan öğrencimiz okuma, yorumlama, konuşma gibi alanlarda da başarılı bir öğrenci. Tebrik ediyorum.

Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun. Hiçbir şey, insanı kendi başarıları kadar motive edemez. Başarılarının, motiveni artırması dileğiyle…

Derslerinde göstermiş olduğun başarılarından dolayı seni kutluyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Tatilde iyice dinlen ve başarılarını artırma kararlılığıyla dön. Neden daha iyisi olmasın.

Hataların ve başarılarınla bir dönemi geride bıraktın. Şimdi dinlenme vakti.Önümüzdeki dönem daha iyi yerlerde olmanı bekliyorum. Sen de yapabileceğini biliyorsun. Yeter ki iste.

Bir geçen dört aya bir de karne notlarına baktığımızda durumunun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat önünde daha iyi olan arkadaşların var. Onlar kadar başarılı olmak senin elinde. İkinci dönem senden bunu bekliyorum.

3- Orta Seviyedeki Öğrenciler

alışmalarında henüz istenilen seviyeye ulaşmış değilsin. Fakat zorlukları ancak çalışarak aşabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum. Biraz daha gayret edersen çok daha iyi yerlerde olabilir.
Başarılı olmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyor. alışmalarını planlayarak arttırırsa ve düzenli okuma yaparsa yorum gücünü geliştirerek daha başarılı olabilir. Davranışlarındaki olumlu tutumun derslerine de yansımasını dilerim. Günlük okumayı daha düzenli hale getirdiği ölçüde Türkçe dersindeki başarısını daha da artıracaktır.
Daha başarılı olabilecek bir öğrenci çalışmalarını iyi planlamalı ve daha çok okuma yazma çalışmaları yapmalı. Hedefine ulaşmak için istemenin esrarına kavuşman gerekiyor. Biraz daha gayreti arttırıp kendine daha yüksek hedefler koyarak bu işe başlayabilirsin.
Adım adım tırmandığın bu yolda başarısızlık yoktur. Fırsata dönüşen engeller vardır. Yola devam… “alışmak bizi şu üç şeyden kurtarır: can sıkıntısı, tembellik, yoksulluk.” Öyleyse çalışmaya devam. Tatilde iyice dinlenmeni istiyorum. ünkü ikinci dönem daha başarılı olmanı bekliyorum senden.
Eksiklerini gidermek için tatilde konu tekrarı yapabilirsin. Şunu bilmeni istiyorum ki daha başarılı olabilirsin. Tatilde karne notlarını ve geçen bir dönemi değerlendirmeni istiyorum. Bence daha iyi olabilirdi. Aynı fikirdeysen iyice dinlen ve başarma azmiyle dön. Bize neler yapabileceğini göster.
Geçen dört aya ve karne notlarına baktığımda daha iyi olabileceğini görüyorum. Bence bu notlar sana yakışmadı. İkinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Olacak göreceksin. Tabiî ki sen de istersen.

4- Ders Durumu Zayıf Öğrenciler

Planlı çalışmaya ihtiyacı var. Henüz olması gereken seviyeye ulaşamadı. Umarım gayretini biraz daha arttırır. Beklentilerimize cevap verebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.
Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var. Yolun uzun, her hareketin çok önemli. ünkü bir sonraki davranışını etkileyecek. Doğru hareket için yarını bekleme. Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir.
İnanmak başarmanın yarısı değil hepsidir. İstersen başarabileceğini biliyorum. Geriye doğru attığın adımın daha ileriye gitmek için yapılacak bir hamlenin başlangıcı olarak görüyorum.
Adımını attın, sıra hamlede… Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. İkinci dönem bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın. Bir dönem geride kaldı. Eksiklerini görmüş olmalısın. Daha başarılı olman için ben yanında olacağım. Yeter ki sen biraz planlı ve düzenli çalışmaya karar ver. Sana güveniyorum.
Eksiklerini tamamlaman Ferhat’ın dağı delmesinden daha zor değil. O başardığına göre sen neden başaramayasın? İkinci dönem daha planlı ve düzenli olmanı bekliyorum. Bunlar senin için çok önemli. İstersen başarabilirsin.

9, 10, 11 VE 12. SINIFLAR İİN (LİSELER)

Övgü yazıları Yücelmek, yücelere gönül vermekle başlar. Sen bunu başarıyorsun. Başarını tesadüfe değil, çok çalışmana borçlusun. İşleyen demir ışıldar. Akıntıya kürek çekmek kolay; iş, senin gibi akıntıya karşı kürek çekebilmekte. Uyarı yazıları Tembelliği huy edinmekten sakınman lazım. Zamanında bir adım atmayan tembel, sonradan yüz adım atmak zorunda kalır. N
ereye düştüğüne değil, nereye takıldığına bakmalı. Dikenler arasından geçmeyen gül, gül olamaz. Mevcudu kafi görüp çalışmamak gayretsizliktir. Hoşlanmadığına sabretmedikçe, hoşlandığını ele geçiremezsin. Gündüz kandilini hazırlamayan, gece karanlığına razı demektir. Erişmek istediği bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan da zevk alamazlar. İyilerin tembelliği kötülerin hakimiyetini hazırlar.
Mükemmelliğin yolu ancak kusurunu görene açıktır.

Karneye yazabileceğimiz bazı sözler
Orta halli öğrenciler için: Bilgi, beceri ve bilince nasıl sahip olacağını bildiğin zaman en iyisini başarabilirsin. Başarı yapabildiklerimizde gizlidir... Yapamadıklarımızda değil. Bağa bak üzüm olsun, yemeye yüzün olsun.
Başarı istediğini elde etmek, mutluluk ise elde ettiğini sevmektir. Başarı cesaretin çocuğudur. Ya başarı yolunu bulacaksın, ya da yenisini yapacaksın. Başarı için çok şey gereklidir ama bunların en önemlisi kendine güvendir. Kışın soğuğunu çekmeyen baharın tadına varamaz. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Bir çiçekle yaz olmaz, bu kadar çalışmayla da başarı olmaz.
alışkan öğrenciler için: Ülkeni daha iyi bir yer haline getirmek için yeteneklerini ve kaynaklarını başarılı bir şekilde kullanıyorsun. Hayatını kontrol ettiğini düşünüyorum. Nereye gittiğini ve ne istediğini biliyorsun. Güçlükler başarının değerini artıran süslerdir. Sen bu süsleri seviyor ve başarıyorsun. Mutlu ve huzurlu olmalısın çünkü başarılı oldun. İyi olacağına inandın ve iyi oldun. Gördüğün güzelliklerle her gün dünyanı zenginleştiriyorsun.


UZAKTAN EĞİTİM KARNE GÖRÜŞLERİ

Uzun ve yorucu bir dönemin daha sonuna geldik ................. Uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğun üstün gayretten, sürekli motive edici, heyecanlı, güler yüzlü olmandan çok ama çok mutluyum. Seni çok seviyorum. Sadece okul açılınca da sınıfta sesinizi bir tuşla kapatamayacağıma göre ders esnasında biraz konuşmalarımızı azaltalım. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Bu uzun ve zorlu süreçte akademik başarıdan çok bana her zaman sorumluluk sahibi olan, ödevlerini zamanında yapan, kitap okuyan, canlı derslere eksiksiz katılan, Ebayı yakından takip eden bir öğrenci olduğunu gösterdiğin için teşekkür ederim ............Eksiklerimiz elbette var ama sen o açığı kapatırsın ben sana inanıyor ve güveniyorum. Evde olduğun sürece kendini ve aileni üzme sen her şeyin en güzelini yaparsın göster bize ............ gücünü. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Bu uzun ve zorlu süreçte akademik başarıdan çok bana her zaman sorumluluk sahibi olan, ödevlerini zamanında yapan, kitap okuyan,canlı derslere eksiksiz katılan,ebayı yakından takip eden bir öğrenci olduğunu gösterdiğin için teşekkür ederim ..............cığım. Eksiklerimiz elbette var ama sen o açığı kapatırsın ben sana inanıyor ve güveniyorum. Sen her şeyin en güzelini yaparsın göster bize ...........ın gücünü. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Aramıza bu sene katılmana rağmen kısa sürede uyum sağlaman, o kadife ses tonunla öğretmenim demen içimi sıcacık yapıyor ........cığım. Uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğun üstün gayretin beni çok mutlu ediyor. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz ve sende gerçek bizi sınıf ortamında görürsün, seninle teknoloji anlamında çok güzel projeler yapacağız, iyi tatiller...

.............cığım zaman çok hızlı akıp geçiyor, uzaktan eğitim sürecinin çoğu zamanı sana ulaşamadım, tüm imkanlara sahip olmana rağmen derslere katılmaman beni gerçekten çok üzdü ama son zamanlarda bunu toparladığını düşünüyorum. Arkadaşların ile aradaki farkı kapatman için bu tatil sana bir fırsat lütfen Hazalın gerçek gücünü bize göster. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Aramıza bu sene katılmana rağmen kısa sürede uyum sağlaman, gülen gözlerinle derslerimize neşe katman içimi sıcacık yapıyor ..........cığım. Uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğun üstün gayretin beni çok mutlu ediyor. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz ve sende gerçek bizi sınıf ortamında görürsün, iyi tatiller...

Bilgisayar,telefon ya da tablet başında saatlerce ders dinlemek çok zor biliyorum ...........cuğum. Ama sen tüm bu zorlukları çok kolay bir şekilde aştın ve çok güzel başarılara imza attın. İleride çok daha fazlasını yapacağını biliyorum. Göstermiş olduğun üstün performansın beni çok mutlu ediyor. Seni çok seviyorum. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

 
Karne notlarımızda yıldızlı çok iyi olsaydı sanırım sana o notu verirdim .........ciğim.Her zaman akıllı,olgun,başarılı davranışlarınla,güler yüzün,tatlı sohbetinle içimi sıcacık yapıyor ve beni çok mutlu ediyorsun. İleride çok ama çok güzel yerlerde çok başarılı olacağına inanıyorum.Seni çok seviyorum. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Karnedeki çok iyi notlarının da üstünde çok iyi bir başarıya sahipsin benim gözümde .......cüğüm. Akıllı, olgun, saygılı, çalışkan davranışların, pırıl pırıl parlayan gözlelerin senin ileride çok daha fazla başarılı olacağını gösteriyor. Arada bir annene zorluklar yaşatsanız da, biliyorum ki hepiniz annenin kıymetini çok iyi biliyorsunuz. Seni çok seviyorum her zaman böyle ol. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Bu uzun ve zorlu süreçte akademik başarıdan çok bana her zaman sorumluluk sahibi olan, ödevlerini zamanında yapan, kitap okuyan, canlı derslere eksiksiz katılan, Ebayı yakından takip eden bir öğrenci olduğunu gösterdiğin için teşekkür ederim ........cığım. Eksiklerimiz elbette var ama sen o açığı kapatırsın ben sana inanıyor ve güveniyorum. Sen her şeyin en güzelini yaparsın göster bize ..........nın gücünü. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Kısıtlı imkanlardan dolayı derslerin çoğuna katılamadığının fakat buna rağmen ödevlerini yaptığının,çalışmalarını tamamladığının farkındayım ve tüm bunlar beni çok mutlu ediyor .......ciğim. Sen çok akıllı, zeki bir öğrencisin.Tüm zorlukların üstünden geleceğine inanıyorum. İleride seni çok güzel yerlerde göreceğimi biliyorum. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Sevgili ............. tüm imkanlara sahip olmana rağmen hiçbir derse katılmaman, ödevlerini yapmaman, Eba yı aktif bir şekilde kullanmaman beni gerçekten derinden üzdü. Senin gibi tatlı, akıllı bir kızımın yapması gerekenler bunlar değil. Bir an önce toparlan ve sende bize katıl. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Karnede çok ama çok iyi seçeneği olsaydı sana vereceğim not o olurdu .........cuğum. Uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğun üstün başarın beni çok mutlu ediyor. Bir öğretmen gibi konulara hakim olman senin ileride ne kadar güzel şeyler yapacağını gösteriyor. Seni çok seviyorum her zaman ışığın parlasın. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Eminciğim zaman çok hızlı akıp geçiyor, uzaktan eğitim sürecinin çoğu zamanı sana ulaşamadım, tüm imkanlara sahip olmana rağmen derslere katılmaman beni gerçekten çok üzdü ama son zamanlarda bunu toparladığını düşünüyorum. Arkadaşların ile aradaki farkı kapatman için bu tatil sana bir fırsat lütfen  Eminin gerçek gücünü bize göster. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

...............cığım ne oldu da bu kadar kendini okuldan, arkadaşlarından, benden uzaklaştırdın bilemiyorum. İlk başlarda ne kadar gayretliydin bu beni çok mutlu ediyordu fakat son zamanlarda derslere katılmaman, ödevlerini yapmaman beni gerçekten çok üzdü. Kendine artık bir söz ver ve ............ın gücünü bize göster, ileride pişman olma. Tüm imkanların var. Senin yerinde olmak isteyen çok arkadaşın var bunu unutma.U marım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Bu uzun ve zorlu süreçte akademik başarıdan çok bana her zaman sorumluluk sahibi olan, ödevlerini zamanında yapan, kitap okuyan, imkanların doğrultusunda canlı derslere katılan bir öğrenci olduğunu gösterdiğin için teşekkür ederim ..............cığım. Eksiklerimiz elbette var ama sen o açığı kapatırsın ben sana inanıyor ve güveniyorum. Sen her şeyin en güzelini yaparsın göster bize..............nın gücünü. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Uzun ve yorucu bir dönemin daha sonuna geldik ....cığım. Uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğun üstün gayretten, sürekli motive edici, heyecanlı, güler yüzlü olmandan çok ama çok mutluyum. İçimi sıcacık yapan davranışların her zaman devam etsin. Seni çok seviyorum. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz,iyi tatiller...

Karnedeki çok iyi notlarının da üstünde çok iyi bir başarıya sahipsin benim gözümde ...........ciğim. Akıllı, olgun, saygılı, çalışkan davranışların, pırıl pırıl parlayan gözelerin senin ileride çok daha fazla başarılı olacağını gösteriyor. Seni çok seviyorum her zaman böyle ol. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...

Bu uzun ve zorlu süreçte akademik başarıdan çok bana her zaman sorumluluk sahibi olan,ödevlerini zamanında yapan, kitap okuyan, imkanların doğrultusunda canlı derslere katılan bir öğrenci olduğunu gösterdiğin için teşekkür ederim .........ciğim. Eksiklerimiz elbette var ama sen o açığı kapatırsın ben sana inanıyor ve güveniyorum. Sen her şeyin en güzelini yaparsın göster bize .........tin gücünü. Umarım ikinci dönem okulumuza kavuşuruz, iyi tatiller...