Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS'de başarılı olarak bir üniversiteye yerleşmek için 2 milyondan fazla öğrenci sınava girecek. ÖSYM tarafından yapılacak olan sınava girecek ediyor. Canik belediyesi de öğrencilere YKS ücreti için destek açıklayan belediyelerden biri.

Samsun'a bağlı Canik ilçesinde Canik Belediyesi, üniversite sınavına girerek bir üniversite kazanma hayali kuran öğrencilere YKS ücret desteği sağlıyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS için ücret desteği başvurusu için son gün ise 26 şubat. Canik Belediyesi, 2024 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilerin sınav ücretlerini karşılamak için kim bütçe ayırdı. Canik Belediyesi 2024 YKS’ye katılacak öğrencilerin sınav ücretlerini karşılayacak.

Yeni zamla birlikte ek ders ücretleri 108 TL bandına çıkıyor Yeni zamla birlikte ek ders ücretleri 108 TL bandına çıkıyor

YKS SINAV ÜCRETİ DESTEĞİ BAŞVURUSU

Canik ilçesinde sınav ücret desteği sağlamaya devam ettiklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı,

“Eğitime yönelik desteklerimize ve çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Gençlerimizin sınav sürecinde sadece derslerine odaklanması ve verimli bir sınav süreci geçirmeleri bizlerin her zaman önceliğidir. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da 2024 YKS’ye girecek olan tüm öğrencilerimizin sınav ücretlerini karşılayacağız. Tüm imkânlarımızla öğrencilerimizin yanındayız. Şimdiden tüm öğrencilerimize sınavda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YKS ÜCRET YARDIMI İÇİN SON GÜN 26 ŞUBAT

Canik Belediyesi tarafından YKS'ye girecek öğrencilere yapılacak olan sınav ücreti desteği ile ilgili olarak yapılan açıklamada, öğrencilerin 26 Şubat 2024 tarihine kadar Canik Belediyesi Kadın-Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden YKS ücret desteğine başvuruda bulunabileceği kaydedildi. Ayrıca, öğrencilerin Canik Belediyesi Çağrı Merkezi üzerinden sınav desteğine ilişkin detaylı bilgi alabileceği bildirildi.