Üniversite ve üzeri eğitim gören öğrencilere ödenen burs miktarları artırıldı. Yeni burs miktarlarını Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar açıkladı. Özvar, öğrenci burslarına zam geldiğini duyurdu. Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine yapılan burs ödemelerinin zamlandığını duyuran Özvar, burs miktarını da açıkladı.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, ''Bursları tezli yüksek lisans öğrencilerine 6, doktora öğrencilerine 9 bin liraya çıkarıyoruz'' dedi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, öğrenci burslarına ilişkin olarak yaptığı konuşmada, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilen burs miktarlarının artırılacağını açıkladı.

Ege Üniversitesi'nde düzenlenen Yükseköğretim Kurulu Araştırma Üniversiteleri Toplantısı'nda konuşan YÖK Başkanı Özvar'ın açıklamasına göre, tezli yüksek lisans öğrencilerine verilecek burs tutarı 4.000'den 6.000 TL'ye, doktora öğrencilerine ödenecek burs miktarı ise 6.000 TL'den 9.000 TL'ye çıkarıldı.


Yüksek lisans, Doktora bursu ne kadar oldu?

Tezli Yüksek Lisans Öğrenci Bursu: 6.000 TL

Doktora Öğrenci Bursu: 9.000 TL

2023 Ön lisans, Lisans bursu ne kadar?

KYK Ön Lisans Bursu: 2.000 TL

Öğretmenlerin Dikkatine! Kurala uymayan atanamayacak ve norm fazlası olacak Öğretmenlerin Dikkatine! Kurala uymayan atanamayacak ve norm fazlası olacak

KYK Lisans Bursu: 2.000 TL x 3 = 6.000 TL

Tezsiz Yüksek Lisans öğrenci bursu ne kadar?

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, tezsiz yüksek lisans öğrencilerinin burs ücretlerinin artırıldığına ilişkin açıklama yapmadı. Bu kapsamda tezsiz yüksek lisans öğrencilerine 4 bin TL ödenmeye devam edileceği düşünülüyor.