Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan,  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamalarında uygulanan mülakat ile ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama:

Öğretmen atamalarında mülakat uygulamasının adaletsizlikler doğuracağını, kul hakkı gaspına neden olacağını aylardır dile getiriyoruz.
Ama muhataplarımız ısrarla sağıra yatmaya devam ediyor.

Bir de yıllardır şahit olduğumuz üzere, mülakat süreçlerinden nemalanmaya çalışan arsızlar var.

Yine peydah oldular!

İşte bir üyemizden gelen mesaj: “Eşim sıralama içerisinde ve atama bekliyoruz. Ama değişik tekliflerle muhatap oluyoruz. Torpil bul, sendikanı değiştir, eşinin ismini yazdır gibi mide bulandırıcı şeylerle karşılaşıyoruz.”

Kamu yönetimine sesleniyorum: Kamuda adeta paralel yönetim oluşturan, aymazca tutumlarıyla yıllardır kamunun içine edenlere daha ne kadar müsamaha göstereceksiniz?

Yıllarca bu ülkenin insanlarını ilk atamalarda, görevde yükselmelerde, yönetici atamalarında siyasilerin, sendikaların, dernek ya da vakıfların kapısında köle etttiniz, listeler havada uçuştu, insanlarımızın hakları gasp edildi.

Yine mi aynı şeyleri yaşayacağız?

Buradan açık açık ifade ediyorum: üyelerimizi tehdit ederek inandıkları ile ekmekleri arasında tercihe zorlayanın ALNINI KARIŞLARIZ!

ÖMK Uzman öğretmenlik düzenlemesinde müdürlere ünvan verilmeyecek ÖMK Uzman öğretmenlik düzenlemesinde müdürlere ünvan verilmeyecek

Aynı duruşu sayın @Yusuf__Tekin ’den de bekliyoruz.
Sayın Bakan da çıkıp; “Bu ülkenin @tcmeb Bakanı olarak, sendika/vakıf/cemiyet/dernek/bürokrat kim olursa olsun tek bir insanımızın hakkını gasp edenin ALNINI KARIŞLARIM!” çıkışını yapmalı ve öğretmen adaylarımızın muhatap olacağı muhtemel ahlaksızlıkları önlemelidir.