Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü maaş promosyonu sözleşmesini imzaladı. Milli Eğitim Müdürlüğü, müdürlük bünyesinde görev yapan öğremenler ve memurların maaş ve diğer kalemlerdeki ödemelerinin yatırılacağı banka hesabı için maaş promosyonu ihalesi açtı. Yapılan ihale sonrasında müdürlük rakamı 700 TL daha artırarak bankaya imzalattı ve anlaşma sağlandı.

Öğretmenler dahil tüm Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin maaş ödemeleri, ek ders ücretlerin, fazla mesai ödemelerinin, maaşlara ek olarak yapılan ikramiye ve diğer özlük haklarından kaynaklı ödemelerin banka ile ödenmesi hususunda yapılan promosyonlu maaş ödeme protokolünün süresinin sona ermesiyle nedeni ile müdürlük, yeni banka promosyon ihalesini tüm eğitim sendikaları ile paydaş kurumlarında sürece dahil olmasıyla birlikte geçtiğimiz hafta gerçekleştirilmişti. 

Müfettişlerden Okullara ve Öğretmenlere Yaz Tatili Denetimi Müfettişlerden Okullara ve Öğretmenlere Yaz Tatili Denetimi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan maaş promosyonu ihalesine katılan bankaların eğitim çalışanlarının taleplerinin çok altında kalan düşük teklifleri nedeniyle promosyon ihalesi müdürlük tarafından iptal edilmişti. 

İptal edilen ihalenin ardından yeniden ihaleye çıkılması neticesinde yinelenen maaş promosyon ihalesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, tüm eğitim sendikaları ve paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim sendikaları tarafından belirlenen temsilcilerin ve diğer paydaşların gözetimi ve katılımı ile İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit başkanlığında yeniden yapılan maaş promosyon ihalesini 14.300 TL'lik teklif veren banka kazandı. 

İhaleyi kazanan bankanın sunduğu promosyon miktarı daha sonra Müdürlük tarafından yapılan görüşmeler sonucunda 15 bin liraya yükseltildi.

İmzalanan protokole göre Milli Eğitim Müdürlüğü personeli 3 yıl boyunca maaş, ek ders ve diğer ek ödemelerini anlaşmalı bankadan alacaklar. Sözleşme şartları gereği ilgili banka 3 yıllık promosyon ücretini peşin olarak tek seferde öğretmen, memur ve diğer çalışanların hesaplarına aktaracak.