Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Tablosu Ödeme Tarihi Meslek Meslek Maaş Farkları Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Tablosu Ödeme Tarihi Meslek Meslek Maaş Farkları

Yapılması beklenen düzenlemeyle birlikte milli eğitim müdürlerinin ve şube müdürlerinin maaşlarına 5000 TL'ye kadar uzman öğretmenlik artışı gelebilir.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun ÖMK Hazırlıklarini tamamlamak üzere. Yeni meslek kanunu ile birlikte uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik uzmanları yeniden düzenlenecek. Kanunda milli eğitim müdürlerine ve şube müdürlerine 5000 TL'ye kadar maaş artışı Öngören düzenleme yapılması bekleniyor.

Özellikle sendikaların yoğun bir şekilde talep ettiği ve Milli Eğitim Bakanlığı'na görüş olarak sunduğu öneri, milli eğitim müdürlerinin ve şube müdürlerinin öğretmenlik kariyerlerinden yararlanmasını içeriyor. Buna göre milli eğitim müdürlerine ve şube müdürlerine uzman öğretmenlik ile başöğretmenlik uzmanlarının verilmesi talep ediliyor.

Milli Eğitim Bakanlığının Çalışmalar arasında ise milli eğitim müdürlerine ve şube müdürlerine uzman öğretmenlik ünvanı verilmesinin söz konusu olduğu biliniyor. Bu düzenlemeyle birlikte ilçe yöneticilerinin maaşlarına 3700 TL ile 5000 TL arasında iyileştirme sağlanmış olacak.

Sizler de yeni kanun ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum kısmına yazarak katkı sunabilirsiniz.