MEB’den öğrencilere ve öğretmenlere yeni görev 14 Haziran 2024 karne gününe kadar yapılması gerekenler MEB’den öğrencilere ve öğretmenlere yeni görev 14 Haziran 2024 karne gününe kadar yapılması gerekenler

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, 15 tatil etkinlik kitabını yayınladı. Yarıyıl tatili faaliyet kitabına genel müdürün mesajının altındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kıymetli Ailelerimiz,
Çocuklarımızın, dil öğrenimi başta olmak üzere düşünme becerile- ri ve yeteneklerinin gelişiminde oyun yoluyla öğrenme son derece önemlidir. Bununla beraber eğlenme, dinlenme ve öğrenme dengesini kurmada geleneksel oyunlarımız, hikâye, masal ve şiirlerimiz; fıkra, bilmece, bulmaca ve tekerlemelerimiz sihirli araçlardır.
Kültürümüzün ve değerlerimizin ışığında çocuklarımızın iyi ruh hâlini koruma ve sağlıklı sosyalleşme hedefi temelinde “Ailemle Oynuyo- rum, Okuyorum Yarıyıl Tatil Kitabım” hazırlanmıştır. Kitapta, çocukla- rımızın tatil süresince aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilmeleri için günlük olarak farklı etkinliklere yer verilmiştir. Her tatil günü için bulacağınız öneriler, çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunacak şekilde tasarlanmıştır.
Tatil sürecinde siz değerli ailelerimizin çocuklarımızla birlikte ge- çirecekleri zaman dilimi onların iç dünyalarını daha iyi tanımanızı, onları keşfetmenizi ve onlarla daha etkili iletişim kurabilmenizi sağ- layacaktır. Böylece çocuklarımıza ayıracağınız kaliteli zaman, onların okula daha iyi hazırlanmalarına ve öğrenme motivasyonlarını güçlen- dirmelerine yardımcı olacaktır.
Sağlıklı ve keyifli bir yarıyıl tatili geçirmeniz dileğiyle...
Prof. Dr. Zarife SEÇER
Temel Eğitim Genel Müdürü

ETKİNLİK İÇİN TIKLAYINIZ