Sürpriz Gelişme! Memur Maaşlarına 7.250 TL 'Sosyal Denge Tazminatı' Zammı Yapıldı

Kız çocuklarına öğrenci bursu vermek için belediyenin yetiştirdiği çilekler çalındı Kız çocuklarına öğrenci bursu vermek için belediyenin yetiştirdiği çilekler çalındı

Memur maaşlarına denge tazminatı adı altında dolaylı zam kararı. Bu maaş zammından hangi memurlar yararlanacak, Sözleşme hangi memurları kapsayacak?

Bazı memurların maaşını 7250 TL’ye kadar sosyal denge tazminatı zammı için anlaşmaya varıldı.

Özellikle son zamanlarda belediyeler tarafından alınan kararlar ve sendikalarla varılan anlaşmalar neticesinde memurlara yönelik sosyal denge tazminat zamları ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Belediyelerde sözleşmeli ve kadrolu memur olarak çalışan personel için önemli bir gelişme yaşandı ve bu kapsamda yeni bir Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Çaycuma Belediyesi tarafından alınan karar ile birlikte memurlara denge tazminatı ödemelerinin miktarı artırıldı.

Belediye bünyesinde memur statüsündeki çalışanlara yönelik olarak yapılan düzenlemeye göre, memurlara 7.250 TL'den denge tazminatı ödemesiyle maaşlara dolaylı zam yapıldı.

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi'ne göre, aylık olarak:

  • Başkan Yardımcılarına 7.250 TL
  • Birim müdürleri, müdür vekilleri, müdürlük sorumlusu, Zübeyde Hanım Çok Dilli Anaokulu sorumlusu ile spor ve sosyal tesisler sorumluluğu yapanlara 6.500 TL
  • Şef ve şef vekilliği yapanlara 5.000 TL
  • Diğer memur ve sözleşmeli personele ise 4.250 TL

Sosyal Denge Tazminatı ödenecek. Bu sözleşme, 6 ay süreyle yürürlüğe girecek ve 01.01.2025 tarihinden itibaren yeni toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başlayacak.