Memurlara bayram ikramiyesi verilmesi için açıklama geldi. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurların da bayram ikramiyesi alması yönünde talepler ve çalışmalar devam ederken yeni bir açıklama daha geldi.
İkramiye almayan tek çalışan grubu olan memurlar bayram ikramiyesi talebinde bulunuyor. Özellikle son dönemlerde artan bu talepler İçin sendikalar mücadele ediyor. Bu kapsamda açıklama yapan Türk Eğitim Sen Genel başkanı talip geylan memurlara bayram ikramiyesi konusunda açıklama yaptı.

Türk Eğitim Sen TES Genel Başkanı Talip Geylan'ın memurlara bayram ikramiyesi ile ilgili açıklaması şöyle:

MÜLAKATLAR BAŞLAMADAN, AHLAKSIZLIKLARI BAŞLADI BİLE! MÜLAKATLAR BAŞLAMADAN, AHLAKSIZLIKLARI BAŞLADI BİLE!

''Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Işıkhan , emeklilere verilen 2000 TL’lik bayram ikramiyesinin yükseltileceğini duyurdu. Dilerim kayda değer bir artış söz konusu olur. Ancak görevi başındaki memurlarımızın da ikramiye kapsamına alınması artık sağlanmalıdır. Yaklaşık 15 milyon vatandaşına bu ikramiyeyi verebilen bu ülkenin bütçesi, aktif çalışan memurlarımıza da ödemekle sarsılmaz! Gelin ayrımcılığa son verelim ve kamu hizmetini yürüten memurlarımıza da bayram ikramiyesi ödeyelim.''