Memur maaşlarına yapılacak olan zammın belli olduğu şu günlerde bazı memurların maaşına yapılan zam ile ilgili delen haberler dikkatlerden kaçmadı. Memur maaşına %120 üzerinden zam yapan kurum, sendika ile yapılan anlaşma sonrası memurlara zam haberini açıkladı.

Göç İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı Göç İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı

Mart ayında Türkiye genelinde yapılacak olan seçimler öncesinde belediylerde görev yapan memurlara, Sosyal Denge Sözleşmesi kapsamında ciddi oranlarda zamlar yapılmaya başladı. Yüksek memur maaş zammı ile ilgili son açıklama Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'ndan geldi.

Baladiya Başkanı Murat Zorluoğlu, Sosyal Denge Sözleşmesi ile memur maaşlarına, tavan ücret üzerinden artış yapıldığını bildirdi.

Memur maaşlarına %120 üzerinden artış!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünde görev yapan 1360 memurun yüzü yeni yılda güldü. Bem-Bir-Sen ile imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesine göre, memurların maaşlarına tavan ücret olan yüzde 120 üzerinden artış yapıldı.