2024 yılının memur maaş zammının belli olmasına bir aydan biraz fazla zaman kala maaş zammı ile ilgili açıklamalar da gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda açıklama yapan TES Genel Başkanı Talip Geylan, memur maaş zammı ve enflasyon farkına ek olarak refah payı verilmesini gündeme getirdi. İşte o açıklamalar:

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, beraberindeki heyetle birlikte 24-25 Kasım 2023 tarihlerinde Kütahya'da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak'ı ziyaret eden Genel Başkan Geylan, üniversitelerin gelişimine katkı sağlayan yöneticilere teşekkür etti.

Genel Başkan Talip Geylan, kamu çalışanlarının maaşlarındaki erimenin önüne geçmek için refah payının verilmesi gerektiğini vurgu yaparak şunları söyledi:

"Büyüyen ekonomiden, artan milli gelirden kamu çalışanlarının hak ettiği payı almasını sağlamalıyız. Oransal artış ve enflasyon farkının yanı sıra her artış döneminde bir refah payı verilmelidir."

Göç İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı Göç İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı

Genel Başkan Talip Geylan, Kütahya Şube'nin düzenlediği istişare toplantısına da katılarak, kamu çalışanlarının öncelikli beklentilerini dile getirdi. Geylan'ın katıldığı toplantıda, 2024 yılında yapılacak zam oranıyla ilgili olarak Geylan, enflasyon farkının yanı sıra refah payının verilmesi gerektiğini vurguladı.
Geylan'ın ziyaretleri arasında dikkat çeken bir diğer etkinlik ise İLKSAN ve Simav Belediyesi iş birliğinde açılan "Şehit Öğretmenler" Parkı'nın açılış töreniydi. Geylan, şehit öğretmenlerin anısına düzenlenen törende yaptığı konuşmada, vefa ve minnet duygularını dile getirerek, parkın açılmasına emeği geçenlere teşekkür etti.