2024 yılı Ocak ayında memur maaşlarına, emekli aylıklarına ve farklı alanlarda çalışan kesime en az %50 zam yapılacağını yönelik açıklama geldi.

Milyonlarca emeklinin de memurun merak ettiği zam konusunda yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre memura, emekliye ve diğer çalışanlara yüzde 50 zam geliyor. Maaş zammı ile ilgili ddia Ekonomist Şenol Babuşçu' tarafından dillendirildi. Babuşçu, yerel seçimlerden önce ocak ayında asgari ücrete, emekliye, memura çok yüklü bir zam yapılacağını zam oranının ise en az yüzde 50 olacağını söyledi.

MEMURA EMEKLİYE EN AZ YÜZDE 50 ZAM YAPILACAK

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Sabır" sözlerini anımsatan Babuşcu, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı:

Hazine ve Maliye Bakanlığından Öğretmenlere ek ders ücreti zammına yanıt Hazine ve Maliye Bakanlığından Öğretmenlere ek ders ücreti zammına yanıt

"Mart ayında yerel seçimler sonuçlanacak. Ardından nisan ayında acil ve sert tedbirler almaya başlayacaklar. Bu tedbirlerin etkilerinin görülmesi de üç ay sürer. Dolayısıyla haziran-temmuz gibi enflasyon düşüşe geçecektir. Yurttaş üç ay daha sabredecek. Üç ay sonra ocak ayında asgari ücrete, emekliye, memura çok yüklü bir zam yapılacak. En az yüzde 50 zam yapılır diye tahmin ediyorum. Bu yurttaşı iki ay rahat ettirir. Temmuz 2024 ve ocak 2025'te çok az zam yapılır hatta hiç yapılmayabilir."