Yeni eğitim öğretim yılı Türkiye genelinde büyük bir heyecanla başladı. Milli Eğitim Bakanlığından okular açılmasınile birlikte yeni tatil haberleri geldi. Tüm detaylar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığında öğrencileri heyecanlandıracak haberler gelmeye devam ediyor. Bugünlerde Türkiye'de en çok konuşulan okulların tatilinin uzatılması kararı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Avrupa'da uygulama sistemin Türkiye'ye de getirilmesi ve ilk etapta pilot uygulama olarak sistemin hayata geçirilmesi düşünülüyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN OKULLAR İÇİN YENİ TATİL KARARI BEKLENİYOR

Ara tatil dönüşü Türkçe öğretmenlerine 5 gün idari izin Ara tatil dönüşü Türkçe öğretmenlerine 5 gün idari izin

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına günler ve saatler kala eğitimle ilgili kararlarını peş peşe paylaşmaya devam ederken bu haber öğrencileri çok yakından ilgilendiriyor. Çünkü alınacak olan kararın ardından artık Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinin tatil olması planlanıyor. Yani öğrenciler 4 gün okula gidip 3 gün okul dışındaki faaliyetleri gerçekleştirecek ve dinlenecek. Özellikle son yıllarda eğitimi ile dikkatleri çeken ve dünyanın en iyi eğitim yapılan ülkelerden biri olarak kabul edilen Finlandiya'da uygulanan ve tüm Avrupa ülkelerine yayılmaya başlayan bu eğitim öğretim modeliyle birlikte öğrencilerin eşitlik, erişim, oyun temelli öğrenme, az standartlı sınavlar ve öğretmenlerin rolü gibi unsurların etkin olarak planlanması bekleniyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak olan yeni kararla, yeni öğretim yönteminin uygulanmasıyla birlikte öğretmenler de daha etkili bir öğrenme süreci yaşarken öğrenciler de daha mutlu olarak refah seviyeleri yükselecek. Bu önemli kararın ilk olarak pilot bölgelerde uygulanması bekleniyor. Gelecek sene ise tamamen bütün okullarda geçerli olacak. Yeni eğitim sistemiyle ilgili diğer bütün detaylar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi olarak açıklanacak.