ÖSYM'den Öğretmenlere 3 oturumluk yeni sınav görevi ÖSYM'den Öğretmenlere 3 oturumluk yeni sınav görevi

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, mart ayı yaklaşmasına rağmen 2024 yılı öğretmen atamamalarını açıklamadı. Her yıl şubat ayında yapılan öğretmen atamaları bu yıl iptal edildi. Atamaların iptaline ise ekonomik şartlar ve Kahramanmaraş merkezli depremler gerekçe gösterildi. Yüz binlerce öğretmen bakanlığın atama takvimini ve branş dağılımını açıklamasını beklerken, 2024 yılında ciddi bir öğretmen atama sayısının açıklanması talep ediliyor. Cumhuriyet'in 100. yılında 100.000 öğretmen ataması söylemi ise gerek sendikalar tarafından gerekse öğretmenler tarafından gündeme getirilmeye devam ediyor.

Öğretmenlerin ve sendikaların 100.000 öğretmen atama talebine karşın Milli Eğitim Bakanlığından sızdığı iddia edilen atama rakamları oldukça düşük oranlarda kaldı. Sosyal medya ve bazı haber sitelerinde yer alan iddialara göre Milli Eğitim Bakanlığının 2024 yılında 30 bin öğretmen atama yapacağı ortaya atıldı.

Gündeme gelen 30.000 öğretmen atama sayısı atama bekleyen öğretmenler tarafından tepki ile karşılandı. Bu atama sayısının çok yetersiz ve az olduğunu dile getiren öğretmenler, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen atama takvimini hala açıklamasına da tepki gösteriyor.
Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmenlerin bu taleplerine nasıl bir yanıt vereceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz

Sizler de öğretmen atamaları ve MEB'in tutumuyla ilgili yorumlarınızı haberin yoğun kısmına yazarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.