Milli Eğitim Bakanlığı MEB, yeni uygulama için düğmeye bastı. Bakanlık eğitim öğretimde önemli değişiklikler yapacak. Değişiklikler için ciddi adımlar atıldı, ilkokul, ortaokul, lise ve hatta okul öncesi eğitimle ilgili yeni uygulama ve haberin detayları şöyle:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2024-2025 eğitim-öğretim yılından itibaren önemli bir uygulamayı devreye sokuyor. Bakanlık tarafından tüm eğitim kademelerinde uygulanacak olan yeni müfredatını 'iyi insan yetiştirmek' ilkesi üzerine inşa ederek duyurmaya hazırlanıyor.

Değişiklikler ve yeni uygulamalarla ilgili Detaylar bakanlık tarafından en kısa süre içinde kamuoyuna açıklanacak.

2024-2025 eğitim öğretim yılında başlamak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı planladığı yeni müfredatı kademeli olarak hayata geçirecek.

Uygulamada İlk aşamada, okul öncesi, 1., 5. ve 9. sınıflarda uygulama başlayacak.

2024 Öğretmenevinde 1 gecelik konaklama ücreti ne kadar 2024 Öğretmenevinde 1 gecelik konaklama ücreti ne kadar

Yeni müfredatta Bütünleşik Eğitim Modeli yeniliği…

Bakanlık tarafından 2024-2025 eğitim öğretim yılında Kademeli olarak uygulanmaya konulacak olan yeni müfredatta yer alan, 'Bütünleşik Eğitim Modeli' dikkat çeken önemli bir detay olacak.

Yeni müfredatın uygulanması için başlatılacak bu modelde, öğrencilerin yalnızca akademik başarılarına değil, aynı zamanda sosyal becerilerinin gelişimine de vurgu yapılacak.

Amaç "İyi İnsan Yetiştirmek’

Yeni müfredatın temel amacını özetleyen slogan, 'İyi İnsan Yetiştirmek' olarak belirlendi. Bu ilke, öğrencilerin sadece bilgi sahibi olmalarını değil, aynı zamanda etik değerlere, sosyal sorumluluk anlayışına ve empati yeteneklerine sahip bireyler olarak yetişmelerini hedefliyor.