Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin bitmesi yaklaşırken karne vermeye hazırlanan öğretmenler için önemli bir karar aldı. Öğrenci karnelerine yönelik olarak alınan karar kurumlara resmi yazıyla iletildi. Buna göre öğretmenlere kısıtlama getirildi.
MEB tarafından okullara gönderilen yazıyla öğretmenlerin karne görüşü kısmında önemli bir uygulamaya gidildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan karneler bir bölümü öğretmen görüşlerini ayrılıyor. İlkokul ortaokul ve lisede öğretmenler, öğrenciler için görüşlerini bildiriyor. Bakanlık bu bölüm için aldığı kararı resmi yazı ile okullara gönderdi. Buna göre öğretmenler bu bölümü bilgisayar üzerinden doldururken kopyala yapıştır yapamayacak. Öğretmenler karne görüşlerini tamamen öğrenciye özel olarak ve özgün bir şekilde yazacak. kopyala yapıştır yöntemi ile karne görüşü yazılması engellenecek. Böyle bir uygulamanın olmaması için okul müdürleri de karneleri denetleyecek. 

2024 Öğretmenevinde 1 gecelik konaklama ücreti ne kadar 2024 Öğretmenevinde 1 gecelik konaklama ücreti ne kadar

14 Haziran 2024 Cuma günü Türkiye genelinde milyonlarca öğrenciye karnesini alacak. Öğrenciler karneler de öğretmenlerin kendileriyle ilgili özgün görüşlerini görecekler.