Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerle ilgili önemli kararlar almaya devam ediyor. Öğrencilere yönelik olarak yayımlanan yeni karar ikinci dönemde uygulanacak. Uygulama bütün öğrencileri kapsayacak. İşte bakanlık tarafından alınan ve uygulamaya sokulan karar ile ilgili detaylar.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB okullarda uygulanmak üzere öğrencileri ilgilendiren  karar aldı. İşte konu ile ilgili detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı MEB’in uygulama ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya göre ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler en az 40 saat olmak şartı ile sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer alacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak 'Sosyal Sorumluluk Programı ve Hayat Boyu Öğrenme/Sertifikasyon Uygulama Yönergesi' çerçevesinde aldığı kararı okullara ve kurumlara gönderdi. Bakanlık tarafından ilgili yönergeye dayanılarak alınan karara göre ise öğrencilerin sosyal sorumluluk bilinçlerini arttırmak için program oluşturuldu. Ortaokul öğrencileri bu kapsamda çeşitli faaliyetler yaracaklar.

2024-YKS Sonuçlarına Göre Sayısal Veriler ve İstatistikler Açıklandı 2024-YKS Sonuçlarına Göre Sayısal Veriler ve İstatistikler Açıklandı

Bakanlık tarafından uygulamaya konulan ve öğretmenlerin gözetiminde öğrenciler tarafından uygulanacak olan yönergeye göre etkili iletişim ve özgüvenin geliştirilmesi, araştırma, bilimsel, eleştirel ve yaratıcı düşünmeye öğrencilerin daha fazla ilgi göstermeleri için bu program oluşturuldu. Buna göre öğrenciler sorumluluk bilinci aşılanmış olacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yönergede yer alan bilgilere göre öğrenciler okulda "sosyal sorumluluk kulüpleri” kuracak. Öğrenciler tarafından kurulan bu kulüplere farklı sınıftan ve okuldan öğrencilerde katılım sağlayabilecek. Öğrencilerde okul hayatları boyunca en az 40 saatlik sosyal sorumluluk programına dahil olup faaliyetlere katılım sağlamış olacak.