Milli Eğitim Bakanlığı MEB 81 ilde geçerli olan yeni kapatma kararını valiliklere gönderdiği talimatlarla resmen duyurdu! 

Milli Eğitim Bakanlığı MEB eğitim öğretimdeki tüm kademelerde geçerli olacak olan kapatma kararını yaptığı resmi açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

2023 Mayıs seçimlerinin ardından milli eğitim bakanlığı görevine atanan Yusuf Tekin, göreve başlar başlamaz eğitim öğretimle ilgili radikal karar almaya başlamıştı. Bakan Tekin’in bu kararları hız kesmeden devam ediyor. İlkokul, ortaokul ve liselere yönelik olarak yapılan düzenlemeler sonrasında, sınıf geçme, açık listeye geçiş, 70 puan şartı ve sınıf tekrarı gibi kararlarıyla ses getiren Tekin, yne fazla yankı uyandıran bir karar daha aldı.

MEB’den yeni düzenleme!

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, eğitim öğretimle ilgili kritik adımlar atmaya devam ediyor. Bakanlık bu kapsamda yeni bir düzenlemeye gitti ve kritik kapatma kararını açıkladı. MEB tüm il Valiliklerine yazı göndererek 81 ilde tüm lise, ortaokul ve ilkokullarda geçerli kuralı açıkladı. Velilerin ve öğrencilerin dikkatli olmasını ve mutlak kontrol etmeleri açıklandı. İŞTE MEB’DEN o karar!

Milli Eğitim Bakanlığı Flaş Kapatma kararı açıklandı!

 Milli Eğitim  Bakanlığı MEB, kamuoyuna yazılı olarak yaptığı açıklamada, 81 ilde çok sayıda kurumla ilgili kapatma kararını aldığını belirterek konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi;

”Bilindiği üzere Bakanlığımız, öğrenci ve velilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için merdiven altı yapılara karşı mücadelesini sürdürmektedir. Bu kapsamda kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan liselere ve üniversitelere hazırlık kursu adı altında çevrim içi (online) eğitim verdiği iddiasıyla faaliyet gösteren sitelere karşı öğrenci ve velilerimizin çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir.” dedi.

Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu ÖMK’da beklenen oldu TBMM’ye geliş tarihi belli oldu Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu ÖMK’da beklenen oldu TBMM’ye geliş tarihi belli oldu

Öğrenci ve velilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için izinsiz faaliyet gösteren bu tip yapılara itibar etmemeleri önem arz etmektedir. Buna karşı Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösteren özel kurs/uzaktan öğretim kursların listesine https ://ookgm.meb. gov.tr/kurumlar. php?=kurs adresinden ulaşılabilir” diyerek kaçak olarak hizmet veren tüm kursların 81 il genelinde ivedilikle kapatılacağı söylendi.