Öğretmenlerin 14 günlük maaş zam farkı miktarı, fark ödemesi bankaya yatırılacak tarihi Öğretmenlerin 14 günlük maaş zam farkı miktarı, fark ödemesi bankaya yatırılacak tarihi

2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Birinci dönemin sona ermesi ardından öğrenciler ve öğretmenler iki hafta boyunca sürecek tatile girdi. 15 tatil başlamadan önce kamuoyunda çeşitli iddialar dolaşıyordu. İddialara göre yarıyıl tatilinin uzayacağı, şubat tatilinin ardından okulların başlamayacağı ve hatta online eğitim yapılacağı yönünde iddialar gündeme gelmişti. iddiaların dayanağı ise, ara tatillerin kaldırılıp şubat tatilinin bir aya çıkarılması ve şu anda yaygın durumda olan grip salgını nedeniyle okulların kapatılıp uzaktan eğitim yöntemine geçeceği pususu olmuştu.
Bu iddiaların ardından milyonlarca öğrenci okulların açılıp açılmayacağı konusunda tereddüt yaşamaya başladı. Bazı öğrenciler ve veliler tatilin uzatılması gerektiğini savunurken bazı öğrenciler ise tatilin uzatılmaası ve derslerin başlaması gerektiği yönünde görüş beyan etti
Tüm bu iddialar devam ederken milli eğitim bakanlığı tarafından 15 tatilin uzatılıp uzatılmayacağı yönündeki sorulara net bir yanıt geldi.

MEB'den 15 tatil uzatılacak iddialarına sevindirici yanıt geldi

15 tatil tatilin bitmesinin ardından okulların 5 Şubat'ta açılmayacağı ve derslerin başlayamayacağı yönündeki iddialara Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından sevindirici açıklama ile yanıt verildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada yarıyıl tatilinin uzatılacağı, derslerin 5 Şubat 2024 tarihinde başlamayacağı ve uzaktan eğitim (EBA üzerinden online eğitim) yapılacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve okulların MEB tarafından yayınlanan çalışma takvimi doğrultusunda 5 Şubat 2024 pazartesi günü açılarak eğitim öğretimin başlayacağı bildirildi.