Milli Eğitim Bakanlığından okullara, öğrencilere ve öğretmenlere etkinliklerle ilgili yasak getiren yeni yönetmelik maddesi.

Tüm dersleri 100 olan öğrenciler bu şartları yerine getirmezse sınıfta kalacak Tüm dersleri 100 olan öğrenciler bu şartları yerine getirmezse sınıfta kalacak

Milli Eğitim Bakanlığı, yayımladığı yeni yönetmelik içerisinde öğretmenleri, öğrencileri ve okulları yakından ilgilendiren bir madde yer aldı. Bakanlık tarafından yapılan düzenleme ile öğrencilere yönelik etkinliklerin kapsamı yeniden düzenlendi. Bu kapsamda bazı etkinliklere yasak getirildi. Bakanlık tarafından bu konuyla ilgili daha önce resmi yazı gönderilmişti. Ancak MEB, bu defa yönetmelik değişikliği yaparak, etkinliklere getirilen yasakları kesinleştirdi.

Milli eğitim bakanlığı 2023 yılı Aralık ayında okullara, kurumlara gönderdiği yazı ile Noel, Cadılar Bayramı ve Paskalya kutlamalarıyla ilgili uyarılarda bulunmuş ve bu tarz etkinliklerin yapılmamasını istemişti. Resmi yazının ardından Milli Eğitim Bakanlığı bu konuyu yönetmeliğe taşıdı ve özel okullar yönetmeliğini değiştirdi.

Bakanlık tarafından yapılan değişiklikle, 'milli ve kültürel değerlere aykırı, öğrencilerin psikososyal gelişimlerine katkı sağlayamayacak etkinlikler' yasaklandı.

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı bu karara olumlu ve olumsuz tepkiler geliyor.

Sizler de kararla ilgili düşüncenizi yorum kısmına yazarak yetkililere sesinizi duyurabilirsiniz.