Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi bir görüşme gerçekleştirdi. 

Yavuz, MEB Personel Genel Müdürü ile uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için geçerli olan görev sürelerinin kısaltılması, okul müdürü ve şube müdürü atamaları, deprem bölgesinde görev yapan personele tazminat ödenmesi, ek ders ücretleri gibi bazı konuların gündeme alındığını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanlığından Öğretmenlere ek ders ücreti zammına yanıt Hazine ve Maliye Bakanlığından Öğretmenlere ek ders ücreti zammına yanıt

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile toplantıda bir araya gelen Eğitim Bir-Sen yetkileri, sendikanın yönetici atama, şube müdürlüğü atamaları ve Öğretmenlik Meslek Kanunu gibi bazı konularla ilgili taleplerini görüştü. Yapılan görüşme sonrasında sendika tarafından açıklanan bilgilendirmede  2024 yönetici atamalarının yeni yayımlanacak yönetmeliğe göre gerçekleştirileceği ve şube müdürlüğü atamalarının da mahkeme kararı sonrası yapılacağı duyuruldu.

Eğitim Bir Sen EBS Genel Sekreteri Talat Yavuz'un toplantı sonunda yaptığı açıklamada, bakanlık yetkilileri ile yapılan toplantıda gündeme gelen diğer konuları madde madde şöyle belirtti:

1- Kadroya geçen öğretmenlerin aile birliği

2- Atama bekleyen öğretmenlerin yüz bin atama talebi

3- Öğretmenlik Mesleki Kazanç (ÖMK), uzmanlık ve başöğretmenlik sürelerinin kısaltılması

4- Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ve proje okullara atamalar (Yayınlanan takvim yeni yönetmelikle uygulanacak)

5- Ek ders ücretleri

6- Deprem bölgesi hizmet puanı düzenlemesi ve bölge ziyaretinden alınan notlar

7- Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav ve mülakat sonrası atamalar (Şube müdürlüğü atamaları mahkeme kararı sonrası, diğer atamalar en yakın zamanda yapılacak)